Yoast SEO و All in One SEO ، کدام برای سئوی وردپرس مناسب تر است؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Yoast SEO و All in One SEO ، کدام برای سئوی وردپرس مناسب تر

Yoast SEO و All in One SEO ، کدام برای سئوی وردپرس مناسب تر است؟

چنانچه با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار می کنید حتما باید نام افزونه های Yoast SEO و All in One SEO را شنیده باشید. این دو افزونه از بهترین ها در حوزه ی بهینه سازی می باشند و امکانات فوق العاده ای در اختیار کاربران خود قرار می دهند. اما بسیاری از کاربران بین این دو افزونه دچار شک و تردید می شوند که کدام یک را انتخاب کنند؟ کدام یک بهتر است؟

Yoast SEO و All in One SEO

به راستی به نظر شما کدام یک از این دو افزونه بهتر است و عملکرد بهتری دارد؟ آیا نمیتوان از هر دو افزونه استفاده کرد؟

خوشبختانه هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO موفق و پر طرفدار هستند. و این مقایسه را کمی دشوار می کند. در مقاله ی امروز قصد داریم این دو افزونه را با هم مقایسه کنیم. ویژگی ها و تفاوت های آنها را نام ببریم و به بررسی آنها بپردازیم.

ادعای بدست آمده از این دو رقیب

طبق مشاهدات و تحقیقات هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO کاربرپسند هستند و بیشترین نصب را در بین سایر افزونه ها به خود اختصاص داده اند که نشان دهنده مشهور بودن آن هادر هر زمانی است.

All in One SEO در سال ۲۰۰۷ میلادی توسط مایکل توربرت و ستیو مورتیبوی خلق شد. از همان زمان موج عظیمی از کاربران به سمت این افزونه آمدند و شروع به استفاده از آن کردند.

Yoast SEO در سال ۲۰۱۰ میلادی توسط تیم یواست ایجاد شد. بروز رسانی و استمرار بر بهبود این افزونه بسیار منظم و پشت سر هم بوده است به همین دلیل به سرعت بر تعداد کاربران آن افزوده شد و با افزونه ی All in One SEO از این بابت برابر شد.

به همین دلیل هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO بسیار کاربردی و مفید هستند و همیشه برای بهینه سازی و سئوی وبسایت وردپرسی شما پیشنهاد می شوند.

نصب و راه اندازی

هر وبمستری برای اینکه بتواند وبسایت خود را به طور معقول و منطقی بهینه کند باید بسیار مطالعه کند و نکات ریز و درشتی را در نظر بگیرد تا بتواند موفق شود. اولین قدم برای بهینه سازی وبسایت وردپرسی استفاده از همین افزونه های سئو می باشد. زیرا بدون داشتن مهارت خاصی می توانید امکان بهینه سازی را فراهم کنید.

در قدم اول به بخش نصب و راه اندازی دو افزونه می پردازیم.

نصب و راه اندازی yoast seo

پس از نصب افزونه yoast seo باید برای راه اندازی آن مراحل را قدم به قدم طی کنید. روش راه اندازی افزونه yoast seo قبلا در همیار وردپرس توضیح داده شده که می توانید از آن استفاده کنید و افزونه را با موفقیت راه اندازی کنید.

افزونه ی یواست سئو در واقع افزونه ی قدرتمندی است و دارای تنظیمات زیادی است که با دقت و حوصله باید آنها را بررسی کنید. البته به محض فعال سازی افزونه راهنمایی با عنوان تور برای شما فعال می شود که به صورت پنجره ای مراحل را برای شما نشان می دهد و می توانید از این طریق آن را تنظیم کنید. در واقع می توان گفت راهنمای نصب این افزونه برای افراد مبتدی بسیار مناسب است.

نصب و راه اندازی All in one seo

اول از همه شما نیاز دارید که افزونه All in one seo را نصب و سپس فعال کنید. پس از فعال سازی این افزونه گزینه ی “All in one seo” در منوی سمت راست وردپرس در پیشخوان به چشم می خورد. با کلیک روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل خواهید شد. تمامی تنظیمات افزونه All in one seo در یک صفحه گنجانده شده است. این امر به ظاهر خوب است اما باعث پیچیدگی می شود و فهم آن کمی دشوار است. اکثر کاربران تمایل دارند تنظیمات را به صورت مرحله به مرحله انجام دهند تا به انتها برسند.

تنظیمات افزونه مربوط به بخش های متعددی از جمله عنوان صفحه، صفحه اصلی و … می شود. با یک آیکون بعدی شما می توانید به سراغ تنظیمات بعدی بروید. در واقع این افزونه نیز برای مبتدیان مناسب است.

نتیجه گیری این بخش

هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO دارای تنظیمات زیادی است. و به راحتی و سادگی قابل تنظیم شدن برای کاربران و بهینه سازی وبسایت آنها می باشد. فقط Yoast SEO به علت حالت مرحله ای بودن و داشتن خط های راهنما کمی بهتر از All in One SEO به نظر می رسد. پس از این نظر برنده ی این بخش افزونه ی قدرتمند Yoast SEO می باشد.

فرآیند بهینه سازی روز به روز

بهینه سازی به صورت پروسه است! شما هر نوشته یا برگه ای که ایجاد می کنید می توانید بر روی سئوی آن کار کنید. این جمله بدین معناست که افزونه های بهینه سازی گفته شده بر روی محتوای تولید شده توسط شما و در وبسایت کار می کنند و آنها را برای موفقیت در موتورهای جستجو آماده می کنند. حال ببینیم کدام یک از افزونه های ما این مرحله را بهتر انجام می دهند.

فرآیند بهینه سازی در Yoast SEO

افزونه Yoast SEO دارای ابزاری برای آنالیز قدرتمند محتوا می باشد که به هر برگه و نوشته در سایت تعلق می گیرد. زمانی که شما محتوایی را ایجاد می کنید اگر کمی اسکرول کنید با جعبه ای رو به رو می شوید که مختص افزونه Yoast SEO می باشد. این جعبه شامل کلمه کلیدی، توضیحات متا و سایر موارد مهم است که همه ی ما آن را دیده ایم.

در واقع هر کدام از این بخش ها به ما نشان می دهد که به چه میزان محتوای ما در موتورهای جستجو پیروز می شود. با رنگ بندی های قرمز، نارنجی و سبز این موارد را به ما یادآور می شود و به ما کمک می کند تا محتوای خود را از هر لحاظ بهبود بخشیم.

فرآیند بهینه سازی در All in One SEO

افزونه All in One SEO نیز دارای باکسی مشابه برای بهینه سازی محتوای مورد نظر است. برخلاف افزونه yoast seo جعبه ابزار مربوط به آن بسیار ساده است. شما به راحتی می توانید عنوان و توضیحات متا را وارد کنید اما به مانند افزونه yoast محتوای شما را به طور کامل مورد آنالیز قرار نمی دهد.

All in One SEO دارای ابزارهایی است که به شما امکان کنترل ایندکس شدن مطالب در موتورهای جستجو را می دهد و شما می توانید در صورت تمایل آن را غیر فعال کنید. شما می توانید ابزارهای اضافی All in One SEO را از بخش “مدیریت ویژگی ها” اضافه کنید.

نتیجه گیری این بخش

هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO تنظیمات ساده ای برای بهینه سازی دارند. All in One SEO دارای ابزارهایی است که می توانید در صورت لزوم آن را به راحتی اضافه کنید اما Yoast SEO هر آنچه مورد نیاز بهینه سازی است را در خود دارد و اضافه کرده است. پس در نتیجه در این بخش برنده ی میدان نبرد افزونه کاربردی Yoast SEO می باشد.

افزودن ابزارها و ویژگی ها

در صفحاتی که میخواهید عملیات بهینه سازی را انجام دهید نیازمند تمرکز بر روی متا تگ ها هستید که با کمک ابزارها و ویژگی ها اضافه شده اند. این مورد را در دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO بررسی می کنیم.

بررسی ابزارها و ویژگی ها در Yoast SEO

افزونه ی Yoast SEO با خود تمامی ویژگی ها را نصب می کند و فقط کافیست آنها طبق دستورالعمل تنظیم شوند. برخی از این ابزارها عبارت است از:

 • نقشه سایت XML
 • بخش های ناوبری
 • بخش متا تگ ها
 • درون ریزی اطلاعات webmaster tools
 • ساخت robots.txt و .htaccess
 • درون ریزی و برون بری اطلاعات سئو

بررسی ابزارها و ویژگی ها در All in One SEO

افزونه All in One SEO دارای ویژگی های فراوانی است اما به صورت پیش فرض فعال نیستند. برای اینکه ویژگی ها را فعال کنید باید از بخش مدیریت ویژگی ها این کار را انجام دهید. موارد زیر را می توانید فعال کنید:

 • نقشه ی سایت XML
 • Robots.txt
 • ویرایشگر فایل
 • بلاکر ربات های مخرب
 • متاتگ ها
 • درون ریزی و برون بری اطلاعات سئو
 • مدیریت عملکردها

نتیجه گیری این بخش

هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO دارای ویزگی های یکسانی هستند اما افزونه All in One SEO برای بخش ناوبری و اطلاعات گوگل امکانی ندارد. هر چند این دو مورد را نمی توان عامل لازمی در نظر گرفت. در این بخش نمی توان نتیجه ی خاصی گرفت. هر دو افزونه خوب هستند.

بررسی پشتیبانی

هر دو افزونه دارای بخش پشتیبانی رایگان هستند. و اسنادی به عنوان راهنما دارند. اما ببینیم به صورت حرفه ای به چه گونه هستند.

بررسی پشتیبانی افزونه Yoast SEO

در واقع نسخه ی رایگان Yoast SEO پشتیبانی ندارد و شما باید با اطلاعات موجود با آن کار کنید. در واقع می توان گفت گارانتی برای نسخه ی رایگان آن موجود نیست! و این اساسا به مزاج بسیاری از کاربران خوشایند نیست. اما اگر قصد دارید از نسخه ی پرمیوم استفاده کنید با اطمینان به شما می گوییم که می توانید از پشتیبانی منظم استفاده کنید. قیمت آن ۶۹ دلار است. و البته نسخه پرمیوم yoast seo در ژاکت با نسخه ی فارسی شده موجود است که می توانید آن را تهیه کنید.

بررسی پشتیبانی افزونه All in One SEO

نسخه ی رایگان این افزونه نیز دارای پشتیبانی نیست و دقیقا مانند یواست سئو می باشد اما قسمت نسخه ی پرمیوم آن ۷۹ دلار است و گران تر از افزونه ی یواست است. نسخه ی پرمیوم All in One SEO را نیز می توانید با نسخه فارسی شده از ژاکت دریافت کنید.

نتیجه گیری این بخش

در این بخش نیز نمی توان نتیجه ی خاصی گرفت زیرا هر دو افزونه در بخش پرمیوم آن دارای پشتیبانی هستند. اما از نظر هزینه می توان یواست سئو را انتخاب کرد زیرا ارزان تر است.

جمع بندی

هر دو افزونه برای بخش بهینه سازی سایت شما گزینه های حرفه ای و خوبی هستند اما هر کدام مزیت ها و معایبی دارند که می توانید با مقایسه ای که انجام دادیم یکی را انتخاب کنید. از اینکه بخواهید هر دو افزونه را با هم استفاده کنید جالب نیست و در بعضی قسمت ها ممکن است تداخلاتی پیش آید. پس با دقت انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما در تماس باشید!
error: