سلطان وب
سبد خرید
خانه | آموزش وردپرس | رفع خطای Missing a temporary folder در وردپرس

رفع خطای Missing a temporary folder در وردپرس

رفع خطای Missing a temporary folder در وردپرس

رفع خطای Missing a temporary folder در وردپرس

آیا شما تا به حال در وب سایت با خطای Missing a temporary folder در وردپرس روبرو شده اید؟ این خطا آپلود تصاویر، آپدیت قالب و افزونه های وردپرس و یا آپدیت هسته وردپرس را غیر ممکن می سازد. اما نگران نباشید ما در این مقاله به شما یاد می دهیم به سادگی خطای Missing a temporary folder را در وب سایت رفع نمایید.

خطای Missing a temporary folder در وردپرس

خطای Missing a temporary folder در وردپرس یکی از خطاهای مهم در وردپرس است که برای بسیاری از شما ایجاد شده و وقت شما را به میزان بسیاری تلف کرده است. اما یکبار برای همیشه باید ببینید که دلیل این خطا چیست و چطور میتوان آن را رفع کرد. راه حل بسیار ساده ای برای حل این مشکل وجود دارد که در ادامه توضیح داده خواهد شد.


دلیل بروز خطای Missing a temporary folder در وردپرس

این خطا ناشی از تنظیمات نادرست  PHP در محیط هاستینگ وردپرس می باشد. در روی هاست شما همیشه تنظیمات خاصی برای PHP وجود دارد که در پوشه موقتی برای استفاده برنامه هایی همانند وردپرس برای ذخیره موقت داده ها قبل از ذخیره سازی اصلی در محل مورد نظر مورد استفاده قرار میگیرد. وردپرس نیاز به دسترسی به این پوشه موقت در هنگام ذخیره سازی تصاویر، نصب یا آپدیت قالب و افزونه وردپرس و یا آپدیت هسته وردپرس دارد. اما اگر محل این پوشه در تنظیمات PHP سرور شما تعریف نشده باشد، در این حالت وردپرس قادر به انجام کارهایی که گفته شد، نمی باشد. در این صورت با خطای Missing a temporary folder به شما نشان داده خواهد شد.

حال پس از اینکه دلیل بروز خطای Missing a temporary folder را دریافتید، نوبت به رفع این مشکل می رسد. با ادامه آموزش همراه ما باشید تا ببینید این مشکل را می توانید به سادگی رفع کنید.


رفع مشکل از دست رفتن پوشه موقت در وردپرس

برای رفع این مشکل شما بایستی فایل wp-config.php در وردپرس را ویرایش کنید. در ابتدا شما برای دسترسی به وب سایت تان باید از سرور FTP client و یا اینکه از مدیریت فایل (File Manager) استفاده کنید. سپس به دنبال فایل wp-config.php برای ویرایش، بگردید. در ادامه قطعه کد زیر را پیش از جمله ‘That’s all, stop editing! Happy blogging’کپی کنید.

<p style=”text-align: justify;”>&amp;lt;pre&amp;gt;define(‘WP_TEMP_DIR’, dirname(__FILE__) . ‘/wp-content/temp/’);</p>

سپس تغییراتی که انجام دادید، ذخیره نمایید. حال به پوشه /wp-content/ بروید و یک پوشه جدید با نام temp داخل این پوشه ایجاد کنید. بسیار خوب حالا شما می توانید به بخش مدیریتی سایت بروید و با خیال راحت تصاویرتان را آپلود نمایید.


عیب یابی

اگر راه حل مشکل بالا برای شما پاسخ گو نبود باید دسترسی های فایل ها و فولدر های درون wp-content را بررسی کنید که مشکلی در دسترسی ها وجود نداشته باشد اما در ادامه چند نکته بسیار مهم را توضیح میدهیم:

در حالت کلی این خطا برای هاست های ضعیف رخ میدهد و بهتر است در انتخاب شرکت هاستینگ خود دقت کنید. البته برای رفع خطای Missing a temporary folder در وردپرس باید از هاستیگ خود درخواست رفع مشکل را بنمائید. امیدواریم در انتها این آموزش بتواند برای شما موثر باشد و این خطا را در وب سایت خود حل کنید. در صورتی که به نتیجه ای در این خصوص رسیدید تجربیات خود را در بخش دیدگاه ها بیان نمائید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید