سلطان وب
سبد خرید

خدمات پشتیبانی سایت

یکی از دغدغه های مهم مدیر سایت بعد از اتمام فرایند طراحی سایت ، نگهداری سایت محسوب میشود. این نکته بسیار مهم است که اگر سایت شما با خطا مواجه شود نیاز هست در اسرع وقت خطا شناسایی و رفع شود. اگر دانش فنی رفع مشکلات در شما وجود نداشته باشد ، طبیعتا توانایی رفع مشکلات را نخواهید داشت. یک سایت مانند یک انسان نیاز به نگهداری و مراقبت دارد ؛ بعنوان مثال بایستی بصورت منظم آپدیت وردپرس ، قالب و پلاگین های سایت انجام شود ، همچنین درصورت بروز خطا یا مشکل امنیتی خیلی سریع مشکل شناسایی و سپس حل شود که این موارد نیاز به دانش فنی دارد. جهت دریافت مشاوره تماس حاصل کنید.

اعتماد به سلطان وب

تضمین پایداری سایت

پایداری سایت شما بصورت 24 ساعته مانیتور شده و در صورت وجود هرگونه خطای فنی ، مشکل در کمترین زمان ممکن شناسایی و حل میشود.

پاسخگویی 24 ساعته

بصورت 24 ساعته و به مدت 30 روز سایت شما پشتیبانی میشود تا درصورت وجود مشکل ؛ در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل رفع شود.

35 پروژه موفق

پشتیبانی بیش از 35 سایت وردپرسی رو انجام دادیم و از پروژه های پشتیبانی ، تجربه زیادی کسب کردیم تا کیفیت خدمات را ارتقا دهیم.

رضایت مشتریان

مشتریان قبلی از خدمات پشتیبانی سایت رضایت کامل داشتند و این سبب دلگرمی و اعتماد مشتریان جدیدمون برای همکاری خواهد بود.

متخصص وردپرس

بعنوان یک متخصص وردپرس از سال 92 درحال انجام پروژه های پشتیبانی سایت هستم و شما با یک شخص کاملا حرفه ایی همکاری خواهید کرد.

خدمات پشتیبانی سایت

اهمیت پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت بدین معنی است که بصورت منظم سایت از منظر مشکلات و خطاهای فنی بررسی و همچنین روند بروزرسانی های فنی سایت انجام گردد تا سایت بصورت کامل پایدار باشد. این کار باید به صورت منظم انجام شود تا بتوانیم از سایت بهره کافی را ببریم.

شرکت های بزرگ و کوچک به منظور حفظ مشتریان بایستی به حفظ و نگهداری سایت اهمیت دهند. شاید تغییرات کوچکی نظیر تولید محتوا و شخصی سازی ظاهر سایت از طریق تنظیمات قالب برای کسب و کارها فعالیتی آسانی باشد اما نگهداری فنی سایت نکات بسیار مهمی دارد که حتما بایستی توسط یک متخصص وردپرس بررسی شود و مورد توجه قرار گیرد.

سایت یک موجود زنده است و یک موجود زنده نیازمند نگهداری و بررسی منظم است. همانطور که یک موجود زنده با مشکلات سلامتی روبرو میشود ، یک سایت هم ممکن است با مشکلات فنی روبرو شود و اگر یک پشتیبان سایت وجود نداشته باشد ؛ ممکن است ضربه به سئو سایت وارد شود که این امر موجب کاهش فروش خواهد شد. نگهداری و سلامت سایت همانند سلامتی در انسان حائز اهمیت است. اگر بصورت منظم مانیتورینگ سلامت سایت صورت نگیرد ، ممکن است مشکلات بصورت ناگهانی ظاهر شوند و سایت شما را دچار آسیب جدی کنند.

نظارت و نگهداری منظم سایت از منظر فنی یک شرط لازم برای گسترش کسب و کارها محسوب میشود تا کسب و کارها بتوانند بدون درنظر گرفتن دغدغه های فنی سایت به تولید محتوا ، مدیریت فروش ، بازاریابی و مارکتینگ بپردازند اما به دلیل وجود برخی از مشکلات ، سایت ها پس از مدتی بروزرسانی نشده و راکد میشوند ، برخی از مشکلاتی که وجود آنها باعث میشود سایت ها بروزرسانی و آپدیت نشوند:

 1. نداشتن وقت کافی برای پشتیبانی سایت
 2. سخت بودن کار با بسیاری از سیستم های مدیریت محتوای برای پشتیبانی سایت ها
 3. نداشتن دانش کافی برای کار و پشتیبانی سایت ها
 4. نبود محتوا و مطالب زیاد در رابطه با حوزه های فعالیتی سایت

چرا به خدمات پشتیبانی سایت نیاز داریم؟

پشتیبان سایت را میتوان به عنوان یک نیروی حمایتی برای یک سایت به شمار آورد مانند پل معلقی که توسط طناب های قدرتمند ، به منظور نگهداری پل  حمایت میشود ، هر لحظه اگر این پشتیبانی قطع شود بدون شک با یک سقوط آنی مواجه خواهیم شد. سرمایه شما در یک سایت تنها با انجام عملیات های پشتیبانی سایت حفظ خواهد شد. سرمایه ایی که شاید چندین سال برای آن زحمت کشیده اید و در تلاش هستید که آن را چند برابر کنید. پایداری ، امکان فعالیت مستمر و کارکرد در بالاترین سطح سلامت فنی و امنیتی همگی در خدمات پشتیبانی سایت وردپرس برای شما مهیا میشود.

بیایید با یک مثال متوجه شویم چرا به یک پشتیبان سایت نیاز دایم. اغلب مشتریان پشتیبانی سایت ما از اینکه درگیر مسائل فنی شوند رنج میبرند و به همین خاطر امکان مدیریت کسب و کار خودشون را بخاطر درگیری ذهنی نخواهند داشت چراکه هربار یک بخشی از سایت دچار خطای فنی میشود و تمام انرژی مدیر کسب و کار برای رفع مشکل بوجود آمده صرف میشود. این درصورتی است که اگر این کسب و کار یک ادمین فنی برای بخش پشتیبانی سایت داشت ، دیگر نیازی به درگیر شدن در مسائل فنی وجود نداشت و تمام انرژی برای صرف امور تولید محتوا یا فروش محصولات و خدمات صرف میشد. دقیقا همین جاست که اکثر کسب و کارهای فروشگاهی با یک پشتیبان سایت همکاری میکنند تا درگیر مسائل فنی نباشند.

حال اگر شماهم میخواهید تمام انرژی تون صرف مسائل فنی نشود و با خیالی آسوده به کسب درامد پبردازید نیاز هست از یک پشتیبان سایت کمک بگیرید.


تمایز خدمات پشتیبانی سایت سلطان وب:

 1. تجربه‌ بالا با نیروی کار آمد و جوان
 2. 24 ساعت شبانه روز در تمام روزهای هفته آماده پشتیبانی هستیم
 3. درخواست رفع مشکلات با بهترین کیفیت و در کمترین زمان انجام می شوند
 4. دارای سابقه پشتیبانی سایت های فروشگاهی
 5. دارای سابقه پشتیبانی سایت های شرکتی
 6. دارای سابقه پشتیبانی سایت های آموزشی

پشتیبان سایت چه ویژگی های باید داشته باشد؟

تیم های پشتیبانی زیادی هستند که میتوانید از خدمات آنها برای سایت خود استفاده کنید اما سوالی که پیش میآید این است که آیا این تیم ها خدمات پشتیبانی را بدرستی و بصورت حرفه ای ارائه می دهند یا خیر؟ در ادامه به چند نکته مهم که باید در یک تیم پشتیبانی حرفه ای رعایت شود میپردازیم.

 1. توانایی حل مسئله: تکنیک های حل مشکل همان چیزی است که یک تیم پشتیبان حرفه ای دارد.
 2. فعال بودن: تمایل به کار تیم پشتیبان حتی قبل از بروز مشکل باعث ایجاد حس خوب و جلوگیری از ایجا خطای فنی در سایت مشتریان میشود.
 3. کار تیمی: روحیه کار تیمی بین تیم پشتیبان و کارفرما باعث ارائه بهترین خدمات و افزایش بهره وری در انجام کار خواهد شد.
 4. دانش عمیق فنی: دانش در یک تیم پشتیبان به بواسط اشتراک گذاری دانش بین افراد عمیق و بالا میباشد.
 5. صبر: تیم پشتیبان با صبر و درک و احترام به مشتری پاسخ میدهد.

با توجه به نکات گفته شده باید دقت زیادی در انتخاب پشتیبان برای سایت خود داشته باشید زیرا انتخاب اشتباه شما باعث ضربه بزرگی به سایت شما میشود و هزینه شما را چند برابر میکند. هزینه پرداخت ماهیانه شما برای داشتن یک تیم پشتیبان بایستی متناسب با خدمات و اندازه سایت شما باشد.


چک لیست خدمات پشتیبانی سایت :

خدمات پشتیبانی سایت دارای آیتم های مختلفی است که در ادامه به برخی اشاره خواهد شد اما توجه داشته باشید ملاک ارائه خدمات بر اساس پکیج انتخاب شده توسط مشتری خواهد بود. انواع پکیج های پشتیبانی در ادامه همین صفحه در یک جدول قرار گرفته است.

 1. رفع مشکلات سایت در سریع ترین زمان ممکن
 2. بروزرسانی منظم سیستم مدیریت محتوای وردپرس ، قالب و پلاگین ها
 3. مانیتورینگ امنیت سایت
 4. مانیتورینگ سرعت سایت
 5. مشاوره توسعه سایت
 6. پیگیری مشکلات و خطاهای هاست
 7. پیگیری مشکلات قالب و افزونه های نصب شده ” توجه داشته باشید این امر مستلزم صرف زمان است و بر اساس تایم مورد نیاز ، از زمان پشتیبانی شما کسر خواهد شد. همچنین صرفا قالب و افزونه هایی که بصورت اورجینال از مارکت های معتبر تهیه شده باشند ؛ قابلیت پیگیری بصورت تیکتی خواهند داشت “.
 8. بکاپ گیری منظم بصورت روزانه و هفتگی ” توجه داشته باشید که دانلود و نگهداری بکاپ بر عهده مشتری خواهد بود مگر آنکه تعرفه دانلود و نگهداری بکاپ به سلطان وب پرداخت شده باشد “.

چک لیست پشتیبانی سایت

بروزرسانی منظم

بروزرسانی هسته سایت، قالب و افزونه‌ها

رفع مشکلات سایت

رفع مشکلات و خطاهای رایج نظیر ارور های 404 ، 503 ، 500 و ...

مانیتورینگ امنیت

مانیتورینگ امنیت سایت و ارائه پیشنهادات جهت بهبود

پشتیبانی سایت

پشتیبان گیری

پشتیبان گیری منظم بصورت هفتگی و ماهانه

مشاوره توسعه سایت

مشاوره فنی جهت تغییر هاست ، بازطراحی سایت ، خرید پلاگین

مانیتورینگ سرعت

مانیتورینگ سرعت سایت و ارائه پیشنهادات جهت بهبود

پروژه های پشتیبانی ماهانه

عنوان پروژه
آدرس سایت
تاریخ اتمام پروژه
پلن پشتیبانی
پشتیبانی ماهانه
pharmakala.com
1403/03/27
اقتصادی
پشتیبانی ماهانه
babanacademy.com
1403/03/30
پایه
پشتیبانی ماهانه
baban.ir
1403/03/30
پایه
جهت رزرو پشتیبانی ماهانه با شماره 09223125905 تماس حاصل کنید

تعرفه پشتیبانی سایت

تاریخ بروزرسانی: 1 خرداد 1403

خدمات پشتیبانی سایت
پلن پایه
پلن اقتصادی
پلن تجاری
VIP
تعرفه پشتیبانی
5 میلیون تومان
10 میلیون تومان
14 میلیون تومان
20 میلیون تومان
مدت زمان پشتیبانی
1 ماه
1 ماه
1 ماه
1 ماه
مدت زمان مفید پشتیبانی
2 ساعت
5 ساعت
7 ساعت
10 ساعت
بازدید مناسب پکیج
500 کاربر روزانه
1000 کاربر روزانه
2000 کاربر روزانه
بدون محدودیت
تعداد سایت قابل پشتیبانی
1 سایت
1 سایت
2 سایت
2 سایت
هزینه 1 ساعت پشتیبانی مازاد
2.5 میلیون تومان
2.5 میلیون تومان
2.5 میلیون تومان
2.5 میلیون تومان
اقدامات فنی
بروزرسانی فنی
هفتگی
هفتگی
هفتگی
هفتگی
پیگیری و رفع مشکلات سایت / هاست
2 ساعت
5 ساعت
5 ساعت
7 ساعت
نصب افزونه جدید
ندارد
ندارد
ندارد
ندارد
مانیتورینگ امنیت و سرعت
ندارد
دارد
دارد
دارد
پاکسازی ویروس
ندارد
ندارد
ندارد
ندارد
تنظیمات قالب و پلاگین ها
ندارد
دارد
دارد
دارد
پشتیبان گیری محلی
750 هزارتومان ماهانه
750 هزارتومان ماهانه
750 هزارتومان ماهانه
750 هزارتومان ماهانه
پشتیبان گیری
هر دو هفته یکبار
هفتگی
هفتگی
هفتگی
نحوه پاسخگویی
تیکت - تماس
تیکت - تماس
تیکت - تماس
تیکت - تماس
مشاوره و آموزش
مشاوره
ندارد
ندارد
1 ساعت
2 ساعت
آموزش
ندارد
ندارد
1 ساعت
1 ساعت
قوانین پاسخگویی
حداکثر زمان پاسخگویی
6 ساعت
3 ساعت
3 ساعت
1 ساعت

قرارداد پشتیبانی سایت

تاریخ بروزرسانی قرارداد: فروردین 1403

 1. توجه داشته باشید که صرفا از سایت هایی پشتیبانی میشود که بدون خطای فنی و دارای عملکرد صحیح باشند. فلذا قبل از پذیرش سایت شما جهت پشتیبانی ؛ ابتدا کلیه بخش های سایت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بابت پذیرش سایت های دارای مشکل نیاز است ابتدا مشکلات موجود رفع گردد تا شرایط ارائه خدمات پشتیبانی مهیا شود.
 2. در طول مدت پشتیبانی هیچگونه تغییر یا کانفیگ در تنظیمات قالب و پلاگین های سایت انجام نخواهد شد مگر آنکه در پکیج انتخاب شده توسط کارفرما این قابلیت ذکر شده باشد.
 3. در طول مدت پشتیبانی هیچگونه نصب پلاگین یا قالب جدیدی انجام نخواهد شد و شامل توسعه سایت محسوب میشود. درصورت نیاز به خدمات توسعه سایت ؛ میتوانید بصورت مجزا این خدمات را سفارش دهید.
 4. در طول مدت پشتیبانی هیچگونه بازطراحی صفحات سایت یا اضافه کردن صفحات جدید انجام نخواهد شد مگر آنکه توافق در این زمینه صورت پذیرد.
 5. در طول مدت پشتیبانی وظیفه ارسال تیکت به شرکت هاستینگ برعهده مجموعه سلطان وب خواهد بود اما پیگیری مشکلات قالب یا پلاگین های خریداری شده برعهده کارفرما میباشد. درصورت نیاز با کسر زمان از تایم پشتیبانی این مورد نیز مقدور خواهد بود.
 6. درصورتیکه ضعف امنیتی در هاست کارفرما در مدت زمان پشتیبانی ماهانه مشخص گردد ، کارفرما متعهد میشود تا شرایط لازم برای تغییر هاست را فراهم سازد.
 7. درصورتیکه کارفرما نیاز به مواردی خاص از جمله طراحی صفحات جدید ، افزودن پلاگین جدید به سایت ، تغییر یا کانفیگ پلاگین ها و یا قالب سایت را داشت ، متعهد میشود هزینه براورد شده توسط سلطان وب را بصورت مجزا پرداخت نماید.
 8. کارفرما متعهد میشود درصورتیکه تمایل به تمدید قرارداد پشتیبانی ماهانه داشت ، حداقل ۳ روز قبل از موعد اتمام پشتیبانی ، هزینه پشتیبانی ماه آینده را جهت رزرو خدمات واریز نماید و سپس اطلاع رسانی به سلطان وب را انجام دهد تا زمانبندی لازم جهت ارائه خدمات لحاظ شود. این شرایط برای افزایش کیفیت پشتیبانی ماهانه در نظر گرفته شده است و باتوجه به اینکه در ماه فقط 6 سایت توسط سلطان وب پشتیبانی میشود ، درصورتیکه کارفرما در موعد مقرر نسبت به تمدید اقدام نکند ، ممکن است سایت ایشان با سایت دیگری جایگزین شود.
 9. در ابتدای صفحه خدمات پشتیبانی ماهانه بصورت کاملا شفاف ؛ آدرس سایت های پشتیبانی شده به همراه تاریخ اتمام درج شده است و ملاک اتمام پشتیبانی ، تاریخ درج شده در صفحه خدمات پشتیبانی سایت میباشد. همچنین پس از تمدید پشتیبانی ماهانه ، تاریخ اتمام در همین صفحه بروزرسانی خواهد شد.
 10. درصورتیکه نیازمند خدمات پشتیبانی ماهانه هستید ، میتوانید نسبت به رزرو خدمات پشتیبانی ماهانه اقدام کنید تا درصورتیکه امکان ارائه خدمات به سایت های بیشتری فراهم شد و یا سایت های فعلی از خدمات پشتیبانی انصراف دادند ؛ سایت شما جایگزین گردد.
 11. در صورت عدم تمدید پلن پشتیبانی ماهانه در موعد مقرر ، امکان افزایش تعرفه وجود خواهد داشت و کارفرما مکلف میشود تا تعرفه جدید طبق جدول تعرفه پشتیبانی ماهانه در همین صفحه را به سلطان وب پرداخت نماید.
 12. ساعت پاسخگویی در پشتیبانی ماهانه از ساعت 10 صبح الی 22 شب میباشد و خارج از تایم مشخص شده ، امکان ارائه خدمات وجود نخواهد داشت. این امر به جهت ارائه خدمات با کیفیت در نظر گرفته شده است. در شرایط فورس ماژور که سایت کارفرما با مشکل جدی یا قطعی روبرو شده است ، این امکان وجود دارد که با دریافت تعرفه مازاد بر تعرفه پشتیبانی ، خدمات در ساعتی خارج از تایم پشتیبانی ارائه شود.
 13. پاسخگویی به مشکلات و سوالات کارفرما از طریق پیام رسان های موجود نظیر تلگرام ؛ واتساپ ، ایتا ، بله یا از طریق تماس تلفنی و پیامک مقدور خواهد بود.
 14. هرگونه نصب افزونه جدید ، تغییر در تنظیمات فنی سایت و یا تغییر در کانفیگ قالب و پلاگین های سایت بایستی با هماهنگی قبلی با مجموعه سلطان وب صورت پذیرد. بدیهی است درصورتیکه بدون اطلاع قبلی این تغییرات اتفاق بیافتد و مشکلی در سایت ایجاد شود ، سایت از شرایط پشتیبانی خارج خواهد بود و هیچگونه خدماتی به شما ارائه نخواهد شد و همچنین مسئولیتی برعهده سلطان وب نخواهد بود.
 15. بکاپ گیری و بروزرسانی قالب و پلاگین های سایت بصورت هفتگی صورت خواهد گرفت. توجه داشته باشید که صرفا قالب و پلاگین هایی بروزرسانی میشوند که با آخرین نسخه وردپرس سازگار بوده و تداخلی با سایر قالب و پلاگین ها نداشته باشند.
 16. درصورتیکه در مدت زمان پشتیبانی ماهانه ؛ از قالب یا پلاگین نال یا کرک شده استفاده کنید و سایت شما دچار ویروس یا هک شود ؛ نیاز است تا هزینه خدمات پاکسازی ویروس سایت را به مجموعه سلطان وب طبق تعرفه موجود پرداخت نمائید.
 17. درصورتیکه سایت شما دارای ضعف امنیتی باشد و به عبارتی خدمات افزایش امنیت سایت برای شما تابحال انجام نشده باشد یا دارای ضعف باشد ، نیاز است تا تعرفه افزایش امنیت را پرداخت نمائید تا این آیتم نیز برای شما پیاده سازی شود.
 18. درصورتیکه مشکل یا تداخلی در قالب یا پلاگین خریداری شده یا رایگان توسط کارفرما وجود داشته باشد ، مجموعه سلطان وب میتواند با شناسایی مشکل ، قالب یا افزونه را با اطلاع قبلی غیرفعال یا از طریق توسعه دهنده پیگیری کند. بدیهی است هیچگونه کدنویسی جهت اطلاح یا رفع مشکل قالب و پلاگین ها توسط مجموعه سلطان وب در طول مدت پشتیبانی ماهانه انجام نخواهد شد و صرفا پیگیری بابت رفع مشکلات قالب و افزونه ها با هماهنگی کارفرما انجام میگردد.
 19. بر اساس تجربیات قبلی حداقل 1 ساعت در هفته جهت بروزرسانی قالب و افزونه های سایت و همچنین رفع مشکلات پس از بروزرسانی فنی سایت به همراه بکاپ گیری مورد نیاز خواهد بود که از تایم پشتیبانی ماهانه کسر خواهد شد.
 20. حداقل ۳۰ دقیقه بابت مانیتورینگ امنیت و سرعت در هر هفته مورد نیاز است که از تایم پشتیبانی کسر خواهد شد.
 21. توجه داشته باشید به ازای گزارش هر مشکل حداقل 15 دقیقه جهت بررسی و رفع مشکل مورد نیاز است و  از تایم پشتیبانی کسر خواهد شد.

سوالات متداول

پشتیبانی سایت بصورت ماهانه میتواند شامل خدمات مختلفی باشد که در ادامه به برخی از این خدمات اشاره خواهم کرد. توجه داشته باشید هزینه بر اساس خدمات مورد نیاز شما مشخص میشود و درصورتیکه تمایل به سفارش خدمات پشتیبانی سایت داشتید ؛ بایستی تماس حاصل کنید تا براورد هزینه انجام شود.

 1. بروزرسانی هسته سایت، قالب و افزونه‌ها
 2. رفع مشکلات و خطاهای رایج
 3. پشتیبان گیری منظم
 4. افزایش سرعت سایت
 5. افزایش امنیت سایت
 6. پاکسازی ویروس سایت
 7. انجام تنظیمات مربوط به قالب و افزونه‌ها
 8. مشاوره در طول مدت پشتیبانی

مدت زمان پاسخگویی به درخواست ها و پیگیری موارد فقط در ساعات اداری میباشد

حداقل درخواست ماهانه رفع مشکلات سایت 3 عدد است و این عبارت به این معنی است که شما در طول مدت یک ماه میتوانید 3 درخواست جهت رفع مشکلات سایت را داشته باشید. این تعداد بر اساس پکیج انتخابی شما متفاوت خواهد بود.

منظور از خطاهای رایج وردپرس، خطاهایی است که معمولا در سایت های وردپرسی اتفاق می افتد، اما برای درک تمایز تیم ما با سایر تیم ها در سرویس پشتیبانی سایت های وردپرسی، سعی بر اصلاح و رفع تمام خطاهایی که در سایت رخ می دهد، است مگر مواردی که مرتبط با محدودیت شرکت هاستینگ مثل نسخه PHP، کمبود منابع، عدم هماهنگی یا تداخل افزونه ها و قالب باشد که البته در این مورد آخر پیشنهاداتی برای رفع مثل جایگزین کردن افزونه یا قالب به کارفرما داده می شود و درصورت تایید انجام خواهد شد.

بله . ارائه اخرین نسخه قالب و پلاگین ها بر عهده مشتری خواهد بود.

هیچگونه کدنویسی ، اضافه کردن امکانات یا صفحات و یا محصولات و همچنین تغییر در صفحات سایت جز شرایط پشتیبانی فنی سایت نمیباشد مگر اینکه در ابتدا این موارد توافق شود. 

در حال حاضر خدمات پشتیبانی سایت فقط برای پلتفرم وردپرس ارائه میشود.

ارسال اطلاعات حساب کاربری نظیر دسترسی اکانت مدیریت وردپرس و اطلاعات دسترسی به هاست و همچنین دسترسی به آخرین نسخه قالب و پلاگین ها بصورت اورجینال برای پشتیبانی سایت الزامی است.

بله ، لطفا از راه های اتباطی موجود در سایت با من در ارتباط باشید.

دیدگاه مشتریان

دیدگاهتان را بنویسید