سلطان وب
سبد خرید
خانه | آموزش وردپرس | رفع ارور Are you sure you want to do this در وردپرس

رفع ارور Are you sure you want to do this در وردپرس

رفع ارور Are you sure you want to do this

رفع ارور Are you sure you want to do this در وردپرس

احتمالا تا کنون به ارورهای مختلفی از جمله establishing database connection یا memory exhausted error مواجه شده‌اید. هر دو این‌ها هر چند خیلی کوتاه علت مشکل را بیان کرده و شما را در اینکه کدام قسمت از وب سایت وردپرس دچار مشکل شده مطلع می‌کنند.

اما ارورهایی نیز وجود دارند که هیچ راهنمایی به شما نکرده و اصلا متوجه نمی‌شوید که چرا وب سایت با این ارور مواجه شده است! از جمله ارور “Are you sure you want to do this” که معنی فارسی آن می‌شود “آیا اطمینان دارید که این کار را می‌خواهید انجام دهید“. اگر می‌خواهید علت رخداد این خطا و نیز از چگونگی برطرف کردن آن مطلع شوید، در این مطالب از سلطان وب همراه ما باشید.


چرا با ارور Are you sure you want to do this مواجه می‌شویم؟

عوامل بسیاری وجود دارند که ممکن است سبب رخداد چنین خطایی در وب سایت وردپرسی شما شده باشند. این اررو معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که بررسی Nonce آدرس admin توسط وردپرس ناموفق باشد. Nonce اعداد یا کلیدهای یکتایی است که می‌تواند توسط قالب، افزونه‌ یا فایل هسته اصلی وردپرس برای تایید اهداف ایجاد شود. Nonce یک لایه امنیتی برای محافظت از لینک‌های وردپرس، فرم‌ها و درخواست‌های ایجکس در برابر تهدیدهای احتمالی به وجود می‌آورد.


چگونه علت ارور را متوجه شویم؟

همانطور که در بالا نیز خدمتان عرض کردیم، این خطا زمانی اتفاق می‌افتد که بررسی Nonce ناموفق باشد و به احتمال زیاد دلیل این خطا افزونه‌ها یا قالب‌هایی هستند که از Nonce به درستی استفاده نمی‌کنند. حالا چند راه حل پیش روی شماست تا ارور “آیا مطمئنید که می خواهید این کار را انجام دهید” راه رفع نمائید!!!


بررسی افزونه‌های مشکل ساز در وردپرس

در گام نخست ما باید تمامی افزونه‌های خود را غیرفعال نماییم، اگر مشکل بر طرف شد پس مشکل از یکی از افزونه‌ها می‌باشد.


رفع تداخل افزونه ها در وردپرس

برای غیرفعال سازی کلی افزونه‌ وردپرس با استفاده از FTP client یا File Manager هاست وارد ریشه هاست یا همان محل نصب وردپرس شوید. سپس پوشه wp-content  را باز کنید. بعد از ورود، پوشه‌ای با نام plugins را یافته و نام آن را تغییر دهید.

اگر مشکل از افزونه‌ها بوده باشد اکنون شما باید بتوانید وارد پنل مدیریت خود شوید. پس از ورود به پیشخوان مدیریت وردپرس به بخش افزونه‌های نصب شده مراجعه کنید، پس از ورود مشاهده می‌کنید هیچ افزونه‌ای در این بخش قرار ندارد. ولی نگران نشوید…

اکنون دوباره به پوشه /wp-content/ بازگشته و نام پوشه افزونه‌ها را که تغییر داده بودید به plugins بازگردانید. بار دیگر به صفحه افزونه‌های نصب شده سایت مراجعه کنید.همانطور که مشاهده می‌کنید، تمامی افزونه‌ها غیرفعال شده‌اند.

اکنون افزونه‌ها را به ترتیب پشت سر هم فعال کنید تا سایت شما دوباره دچار مشکل شود. آخرین افزونه‌ای که فعال کرده‌اید دقیقا همان افزونه‌ای است که موجب رخ دادن ارور Are sure you want to do this شده است.


بررسی قالب‌های ورپرس

اگر پس از غیرفعال سازی کامل افزونه‌ها با روشی که در بالا گفته شد، هنوز ارور Are you sure you want to do this (می‌خواهید ‌این کار را انجام دهید؟ خواهشمندیم دوباره تلاش کنید.) در وب سایت شما نمایش داده می‌شود. ممکن است خطا مربوط به قالب باشد. در رابطه با قالب می‌توانید همان روشی که برای افزونه‌ها توضیح دادیم را به کار گیرید.


نحوه بررسی قالب وردپرسی ناسازگار

ابتدا با استفاده از FTP client یا File Manager هاست به محل نصب وردپرس و سپس به آدرس /wp-content/themes مراجعه کنید. حتما بک آپ از قالب فعال خود ایجاد کرده و آن را بر روی سیستم خود دانلود نمایید.

بعد از اینکه فایل بک آپ قالب خود را دانلود کردید، قالب فعلی را از هاست خود حذف کنید. حالا به بخش نمایش > پوسته‌ها در بخش پیشخوان مدیریت وردپرس مراجعه کنید. پس از ورود با پیغام “The active theme is broken” یا “پوسته‌ای که فعال بود، خراب شد. بازگشتن به پوسته پیشفرض” مواجه خواهید شد. پس از آن وردپرس قالب پیشفرضی مانند قالب Twenty Thirteen را برای شما فعال خواهد کرد. حالا سعی کنید که دوباره این خطا را به وجود بیاورید، اگر قادر نیستید، پس قالب شما باعث ایجاد ارور Are you sure you want to do this بوده است.


آیا هنوز نتوانستید منبع این ارور را پیدا کنید؟

اگر مراحلی را که در بالا توضیح دادیم به درستی انجام داده‌اید و اطمینان حاصل کرده‌اید که هیچ افزونه یا قالبی باعث این ارور نشده است، چند گام اضافه دیگر نیز وجود دارد، که امیدوایم پس از انجام این موارد، مشکل وب سایت وردپرسی شما برطرف شود. ابتدا از تمام وب سایت وردپرسی خود به صورت کامل یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و بعد از آن تمام فایل‌های وردپرس به غیر از پوشه wp-content را از هاست خود پاک کنید. سپس نسخه تازه‌ای از وردپرس را دانلود و در کامپیوتر خود اکسترکت یا استخراج کنید. حال فایل‌های آن را در محل نصب وردپرس در هاست خود آپلود نمایید.

هنگامی که تمامی فایل‌ها را آپلود کرده‌اید، یک فایل wp-config.php جدید در دایرکتوری ریشه ایجاد نمایید. اگر نیاز به کمک داشتید، می‌توانید فایل wp-config قدیمی خود را از نسخه پشتیبان تهیه کرده و تمام بخش‌های آن بجز بخش “Authentication Unique Keys and Salts” در فایل جدید اضافه کنید. تمامی خطوطی که با کلمه “define” در این بخش شروع می‌شوند را پاک نمایید.

</p>
/**#@+

* Authentication Unique Keys and Salts.

*

* Change these to different unique phrases!

* You can generate these using the {@link https://api.wordpress.org/secret-key/1.1/salt/ WordPress.org secret-key service}

* You can change these at any point in time to invalidate all existing cookies. This will force all users to have to log in again.

*

* @since 2.6.0

*/

define(‘AUTH_KEY’,         ‘6(H?!iu&lt;&gt;&lt;:g-,~ZKy-3ZYWlW&lt;w&lt;@/S,Jg)?0:vZ6U:X6SHjCs&gt;pm0{P=3 b1G*o’);

define(‘SECURE_AUTH_KEY’,  ‘*.j)xlF_zZrNv=GX.o#6z=-$Rc8B$a&amp;,uawn&gt;x c`k)[ECi!wWg,SW(@[LG8eNkB’);

define(‘LOGGED_IN_KEY’,    ‘L&amp;rIZjT^?;&lt;=h1D_F=]~1KyjHs(ROnx9:}4EJsP0=&gt;3P-ZMwZ8#9$yWSF^Vc&lt;;gC’);

define(‘NONCE_KEY’, ‘j)I~akEAu7)/&amp;#3=+EzX8z!p}gex9mbEU7K4*oc|*(Oy7IwC4LBos[,1e7{T.lM_’);

define(‘AUTH_SALT’, ‘*WLyQVmk[TX|QV@m()Owxn2=K|&gt;a@;F82.,UZtOo ,*k{j:eDSf8L&lt;2bKDcpx#s3’);

define(‘SECURE_AUTH_SALT’, ‘T};B`)9 {bz[]i;&gt;Fua~(1j`1^?q%f:f$NzG@Xxb^%*,&lt;H2~PT@aP7mumr$iqT|8’);

define(‘LOGGED_IN_SALT’, ‘TR]/f|{:C(,Nn&gt;{@|M[?,]wdXfd:Y([W@:=E3S_MAR}RRHCOPjv&gt;01X!0`*APr!N’);

define(‘NONCE_SALT’,       ’85ub79[[LF)][btE BF&gt;W[|Y~:8^px]E$beQ7quK a_FI`(*&lt;*tIu=l{=?ad^:|_’);

&nbsp;

/**#@-*/

فایل wp-config.php را ذخیره و آپلود کرده و سپس وب سایت خود را بررسی کنید.


جمع بندی نهایی

امیدواریم که توانسته باشید ارور Are you sure you want to do this در وب سایت وردپرسی خود را با بررسی قالب و افزونه ها برطرف کرده باشید. می‌دانیم که فرایند عیب یابی واقعا سخت و زمان گیر است. پیشنهاد می‌کنیم آرامش خود را حفظ کنید و اگر به مشکلی بر خوردید به راحتی سوال خود را در بخش نظرات همین مطلب درج کنید یا از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با ما در ارتباط باشید تا فرایند بررسی و رفع مشکل شما را در دستور کار قرار دهیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید