سلطان وب
سبد خرید
خانه | آموزش ووکامرس | رفع مشکل اسکرول خودکار در صفحه محصول ووکامرس

رفع مشکل اسکرول خودکار در صفحه محصول ووکامرس

رفع مشکل اسکرول خودکار در صفحه محصول ووکامرس

رفع مشکل اسکرول خودکار در صفحه محصول ووکامرس

ممکن است برای سایت شما نیز مشکل اسکرول خودکار در صفحه محصول بوجود آمده باشد و این موضوع سبب تجربه کاربری نامناسب برای مشتریانتون شده باشد. مشکل اسکرول خودکار در صفحه محصول ووکامرس ممکن است به دلیل عوامل مختلفی بوجود آید. این مشکل معمولاً به علت تداخل با افزونه‌ ها یا قالب سایت رخ میدهد.


آموزش رفع مشکل اسکرول خودکار در صفحه محصول ووکامرس

در ادامه چند راه حل برای رفع مشکل اسکرول خودکار در صفحه محصول ووکامرس را بررسی میکنم و سپس هر یک را توضیح خواهم داد.

  1. غیر فعال کردن افزونه‌ها: ابتدا تمام افزونه‌ های فعال سایت تون را غیرفعال کنید و سپس بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر. اگر مشکل حل شده بود ؛ بدین معناست که یکی از افزونه های سایت شما دارای تداخل است. حالا یکی‌ یکی افزونه ها را فعال کنید و صفحه محصول را بررسی کنید تا ببینید کدام افزونه باعث مشکل شده است. اگر متوجه شدید کدام افزونه باعث ایجاد مشکل شده است ، میتوانید با تماس با توسعه دهنده افزونه ، مشکل را گزارش کنید یا افزونه را بروزرسانی کنید.
  2. تغییر قالب: یکی از علل مشکل اسکرول خودکار ممکن است قالب استفاده شده در سایت شما باشد. در صورت امکان از یک قالب پیشفرض ووکامرس مانند قالب هلو المنتور استفاده کنید و صفحه محصول را بررسی کنید. اگر مشکل اسکرول خودکار برطرف شد ، بدانید که مشکل از قالب قبلی شما بوده است. در این صورت میتوانید با توسعه دهنده قالب تماس بگیرید یا یک قالب دیگر را امتحان کنید و یا حتی از یک متخصص وردپرس برای حل مشکل کمک بگیرید.
  3. اشکال زدایی با استفاده از ابزار توسعه دهنده: ابزارهای توسعه دهنده مرورگر مانند ابزارهای افزونه “Developer Tools” در Google Chrome یا “Firebug” در Mozilla Firefox به شما امکان میدهند تا اشکال زدایی کنید و مشکلاتی که ممکن است باعث ایجاد اسکرول خودکار شده باشند را شناسایی کنید. بررسی کنید که آیا در کدهای CSS یا JavaScript مورد استفاده در صفحه محصول ووکامرس تداخلی وجود دارد یا خیر و درصورت وجود نداخل آنرا اصلاح کنید.
  4. بررسی تنظیمات قالب: در برخی از قالب‌ها تنظیمات مربوط به اسکرول خودکار در صفحه محصول وجود دارد. بررسی کنید که آیا قالب شما این گزینه را پشتیبانی میکند یا خیر و درصورتیکه این قابلیت وجود داشت ؛ مطمئن شوید که تنظیمات آن به درستی کانفیگ شده باشند.
  5. بررسی تنظیمات افزونه‌ ها: اگر از افزونه‌ های مختلفی دارید که برای ووکامرس استفاده میشود ، ممکن است یکی از آنها باعث بروز مشکل شده باشد. بررسی کنید که آیا با غیرفعال کردن افزونه‌ ها مشکل حل میشود یا خیر. اگر مشکل برطرف شد ، افزونه‌ ها را یکی‌ یکی فعال کنید تا متوجه شوید کدام یک باعث ایجاد مشکل میشود. در یکی از پروژه هایی که انجام میدایم متوجه شدیم که مشکل از افزونه مطالب هوشمند پلاس و فعال بودن گزینه پرش خودکار به فهرست بود که این مورد تداخل روی صفحه محصول ایجاد میکرد.
  6. بررسی کدهای سفارشی: تغییراتی که در قالب یا پوسته سایت خود اعمال کرده‌اید ، ممکن است باعث مشکل شده باشند. بررسی کنید که آیا تغییرات اعمال شده در کدهای CSS یا JavaScript باعث ایجاد مشکل شده است و در صورت لزوم آنها را بررسی و اصلاح کنید. یکی از متداول ترین بخش ها برای کدهای سفارشی ؛ بخش موجود در مسیر نمایش – سفارشی سازی – کدهای css سفارشی در وردپرس است که میتوانید کدهای این بخش را خط به خط بررسی کنید.

اگر هیچ یک از راه حل‌ های فوق به شما کمک نکرد ، پیشنهاد میشود با یک توسعه‌ دهنده وردپرس تماس بگیرید تا به شما در رفع مشکل کمک کند.


نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردم روش‌ های مختلف رفع مشکل اسکرول خودکار در صفحه محصول ووکامرس رو بهتون آموزش بدم تا بتونید به راحتی این مشکل را در سایتتون حل کنید و نیازی به صرف هزینه در این زمینه نداشته باشید.

امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و بتونید به خوبی از این آموزش استفاده کنید. پیشنهاد میکنم سایر مطالب در زمینه آموزش ووکامرس را در وبلاگ من مشاهده کنید. اگر سوال یا ابهامی در رابطه با آموزش داشتید حتما در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم. موفق باشید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید