سلطان وب
سبد خرید
خانه | آموزش وردپرس | افزودن کپچا در وردپرس با google captcha

افزودن کپچا در وردپرس با google captcha

افزودن کپچا در وردپرس با google captcha

افزودن کپچا در وردپرس با google captcha

همان‌طور که می‌دانید راه‌حل‌های امنیتی برای وب‌سایت بسیار باارزش است، چرا که از ورود اسپم یا ربات به سایت جلوگیری می‌کند و فقط به کاربران واقعی اجازه عبور می‌دهد. به کمک افزونه Google Captcha می‌توانید به درج کد امنیتی در وردپرس بپردازید، امنیت سایت خود را بالا ببرید و دیدگاه‌های سایت خود را در برابر نوشته‌های اسپم محافظت کنید. در این آموزش از وردپرس یاد قصد داریم شما را با بهترین افزونه امنیتی آشنا نماییم.


کد امنیتی در وردپرس

افزونه گوگل کپچا یک راه‌حل امنیتی مؤثر است که فرم‌های وب‌سایت را از نوشته‌های اسپم محافظت می‌کند. تنها به افراد واقعی (کاربران) اجازه ورود به سایت را می‌دهد. کاربران قبل از اینکه بتوانند فرم را ارائه دهند لازم است تأکید کنند که ربات نیستند، خب این کار برای کاربران کار بسیار راحتی است و برای ربات کار دشوار است. این تنها برتری افزونه نسبت به سایر افزونه‌هاست چرا که تفاوت بین ربات و انسان را متوجه می‌شود.


جلوگیری از ورود اسپم با افزونه (Google Captcha (reCAPTCHA

افزونه reCAPTCHA یکی از افزونه‌های محبوب برای کد امنیتی در وردپرس است که برای ورود به سایت تنها به کاربران اجازه ورود می‌دهد و از ورود ربات‌ها را جلوگیری می‌کند. این افزونه تاکنون بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ نصب فعال را با امتیاز ۴٫۱ از ۵ به خود اختصاص داده است. نکته جالب درباره این افزونه این است که تنها این افزونه قابلیت تشخیص کاربر از ربات را دارد.


ویژگی‌های نسخه رایگان افزونه reCAPTCHA

 • اضافه کردن گوگل کپچا یا کد امنیتی در وردپرس به بخش‌های:
 1. فرم ثبت‌نام و فرم ورود
 2. فرم بازنشانی پسورد (رمز عبور)
 3. فرم نظرات
 4. فرم تماس
 5. فرم سفارشی
 • مخفی کردن گوگل کپچا برای لیست سفید IP add ها
 • بررسی مجدد key در پنل مدیریت
 • سازگار با تلاش‌های محدود
 • مخفی کردن گوگل کپچا در فرم‌های خود برای بعضی از کاربران
 • پشتیبانی از گوگل کپچا: نسخه ۱، نسخه ۲
 • چندزبانه و RTL آماده
 • اضافه کردن کد سفارشی از طریق تنظیمات افزونه
 • سازگار با آخرین نسخه وردپرس
 • تنظیمات بسیار ساده برای راه‌اندازی سریع بدون تغییر کد

ویژگی‌های افزونه reCAPTCHA نسخه PRO

 • سازگار با فرم تماس ۷
 • فرم تماس JetPACK
 • MailChimp برای وردپرس
 • سازگار با woocommerce
 • فرم ثبت‌نام
 • فرم فراموشی رمز
 • سازگار با bbPress
 • سازگار با BuddyPress
 • ایجاد فرم گروهی
 • تکمیل فرم
 • شامل تمامی ویژگی‌های نسخه رایگان
 • انتخاب زبان گوگل کپچا به‌صورت دستی
 • تغییر اندازه برای نسخه ۲

آموزش نصب افزونه reCAPTCHA

برای راه‌اندازی افزونه و درج کد امنیتی در وردپرس ابتدا لازم است افزونه گوگل کپچا را دانلود نمایید و سپس نصب کنید. سپس وارد پیشخوان خود شوید و از بخش افزونه‌ها> افزودن، افزونه را نصب و فعال‌سازی کنید. پس از نصب و فعال‌سازی افزونه همان‌طور که مشاهده می‌کنید در پیشخوان منوی جدیدی تحت عنوان Google Captcha ظاهر خواهد شد.


عملکرد سربرگ‌های افزونه reCAPTCHA

همان‌طور که مشاهده می‌کنید افزونه درج کد امنیتی در وردپرس شامل ۴ سربرگ اصلی به‌صورت زیر است:

Settings:در این سربرگ می‌توانید تنظیمات افزونه گوگل کپچا را مشاهده کنید.

Whitelist:در این سربرگ می‌توانید لیست سفید IP add ها را مشاهده کنید.

BWS Panel:در این سربرگ می‌توانید افزونه‌های دیگر را که با این افزونه سازگار هستند را مشاهده کنید.

Upgrade to Pro:در این سربرگ می‌توانید افزونه را به نسخه pro تغییر دهید.


عملکرد بخش Settings

این سربرگ علاوه بر تنظیمات برای دو نسخه رایگان و پولی، سه قسمت دیگر Misc ،Custom Code ،Lisense Key دارد.

Authentication: در این قسمت ابتدا باید کلیدهای API و Secret Key  مربوط به کد امنیتی در وردپرس را دریافت و سپس در فیلدهای مربوطه وارد کنید.

سؤال: key را از کجا می‌توان دریافت کرد؟ وقتی وارد سایت شوید، صفحه زیر برای شما به نماش درمی‌آید که تنها کافی است در بخش Lable آدرس سایت را وارد کنید و سپس یکی از reCAPTCHA های زیر را انتخاب کنید، دامین مورد نظر خود را وارد کنید و تیک گزینه Accept reCAPTCHA را بزنید و در آخر بر روی Register کلیک کنید. به این طریق می‌توانید key های سایت خود  را دریافت کنید.

نکته: در قسمت Lable کافی است اسم سایت خود را  بدون www وارد کنید و اگر می‌خواهید گوگل کپچا را در صفحه‌ نمایش دهد بهتر است مورد اول را انتخاب کنید.

General: در این قسمت می‌توانید گوگل کپچا را برای فرم ورودی، فرم ثبت‌نام، بازنشانی رمز عبور، فرم نظرات وردپرس فعال کنید.

External Plugins: در این قسمت می‌توانید افزونه‌های خارجی که با گوگل کپچا سازگار هستند را مشاهده کنید. به جز افزونهContact Form 7 که با نصب آن می‌توانید انتخابش کنید باقی افزونه‌ها در نسخه pro قابل مشاهده هستند.

Hide reCAPTCHA for:در این قسمت می‌توانید reCAPTCHA را برای مدیر کل، ویرایشگر، نویسنده، مشارکت کننده، SEO Manager ، SEO-editor و… مخفی کنید.

reCAPTCHA version:در این قسمت می‌توانید نسخه‌های مختلف reCAPTCHA را مشاهده کنید که به سه صورت نسخه ۱، نسخه ۲ و نامرئی است.

Theme: این قسمت با توجه به اینکه کدام نسخه را انتخاب کردید حالت‌های متفاوتی دارد. به‌طور مثال اگر نسخه ۱ را انتخاب کنید قالب شما با ۴ حالت قرمز، سفید، clean ،Blackglass است و اگر نسخه ۲ را انتخاب کنید قالب شما با ۲ حالت  light، dark است. اگر حالت نامرئی را انتخاب کنید دارای تم نیست.

Whitelist Notification: در این قسمت می‌توانید اطلاعیه لیست سفید را مشاهده کنید. عبارتی که در کادر بنویسید را به‌جای reCAPTCHA نمایش می‌دهد.

Disable Submit Button: تا زمانی که reCAPTCHA بارگیری شود دکمه ارسال را غیر فعال نمایش می‌دهد.

 نکته: بهتر است این گزینه را فعال نکنید چون ممکن است پیام “خطا در بارگیری گوگل کپچا” را نتوانید مشاهده کنید. بعد از انتخاب موارد دلخواه کافی است تمام تغییرات را ذخیره کنید.

۲٫Misc: در این قسمت می‌توانید تنظیمات متفرقه را مشاهده کنید.

Pro options: در این قسمت می‌توانید تنظیماتی اعمال کنید که گزینه‌های نسخه pro افزونه کد امنیتی در وردپرس را نمایش دهد.

Track Usage: در این قسمت اجازه می‌دهد به‌طور ناشناس از پلاگین ردیابی استفاده کنید.

Default Settings: در این قسمت می‌توانید تنظیمات را به همان تنظیمات پیش‌فرض برگردانید.

Custom Code: در این قسمت می‌توانید کدهای css،js،pgp مربوط به ظاهر کد امنیتی در وردپرس را وارد کنید. همچنین هر کدام از کدها را که می‌خواهید فعال کنید.

License Key: در این قسمت با وارد کردن کد لاینسس، گوگل کپچا نسخه pro فعال می‌گردد. می‌توانید ویژگی‌های آن را دریافت کنید.

در پایان هر کدام از موارد بالا کافی است بر روی save کلیک کنید تا تمامی تغییرات ذخیره گردد.


عملکرد بخش whitelist

همان‌طور که قبلاً نیز گفته شد در این بخش می‌توانید ip هایی که از نظر شما امن هستند و برای ورود به سایت مجاز هستند را وارد کنید و همچنین این ip ها را مشاهده کنید. البته نکته جالب در این بخش این است که ip وارد شده می‌تواند ip خود شما هم باشد.

نکته: افزونه کد امنیتی در وردپرس با اکثر فرم‌ها  مانند فرم تماس، فرم ورود به سایت و همچنین با فرم سازهای پیشرفته و حرفه‌ای مانند Quform نیز سازگار است.


Google Captcha Shortcode

پس از اتمام تنظیمات و ذخیره کردن آن، برای درج کپچا یا کد امنیتی در وردپرس کافی است شورت کد [bws_google_captcha] را در برگه یا نوشته خود را قرار دهید و سپس آن را ذخیره کنید.


نتیجه گیری

پس از تمام تنظیمات و درج کد امنیتی در وردپرس و ذخیره کردن آن، در آخر زمانی که کاربر وارد سایت شما می‌شود باید حتما روی گزینه من ربات نیستم کلیک کند تا افزونه تشخیص دهد که کاربر واقعی است و اجازه عبور را بدهد. به کمک این افزونه امنیتی دیگر نگران این نباشید که ممکن است ربات یا اسپم وارد سایت شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید