سلطان وب
سبد خرید
خانه | آموزش وردپرس | رفع مشکل کندی پیشخوان وردپرس

رفع مشکل کندی پیشخوان وردپرس

رفع مشکل کندی پیشخوان وردپرس

رفع مشکل کندی پیشخوان وردپرس

دسترسی به اینترنت یکی از نیازهای اساسی برای بقای کسب و کارهای آنلاین است که امروزه بدلیل وجود محدودیت های اینترنتی بسیاری از سایت های وردپرسی با اختلال در بخش های مختلف عملکردی مواجه شدند. عوامل متعددی باعث کندی سرعت پیشخوان وردپرس می شوند که باید آنها را بررسی و رفع کنید. یکی از مشکلاتی که اخیرا باعث کاهش سرعت لود سایت های وردپرسی شده است ؛ استفاده از هاست های ایرانی است . اگر شما هم از هاست ایرانی استفاده می کنید و با این مشکل مواجه شده اید ، ادامه این پست را مطالعه کنید.

برخی از قالب ها و پلاگین های نصب شده در وردپرس باید با منابع اصلی خودشان که در خارج از ایران هستند ارتباط برقرار کنند ، با توجه به محدودیت دسترسی به IP های خارج از ایران و فعال شدن اینترنت ملی این ارتباط به درستی صورت نمی گیرد . همین امر باعث میشود پنل مدیریت وردپرس به شدن کند شود و انجام امور مدیریت سایت برای مدیران کسب و کارها با چالش های متعددی روبرو شود .

محدودیت دسترسی به اینترنت یکی از چالش های مهم در مقابل فعالیت سایت های وردپرسی است . قالب و افزونه های وردپرس برای ارتباط با سرور خارجی نیازمند تبادل داده هستند که لازمه این امر دسترسی بدون محدودیت به مخزن وردپرس است. وقتی api ها نتوانند درخواست ها را بدرستی منتقل کنند طبیعتا پاسخی دریافت نمیکنند و به همین منظور خطاهای سمت سرور مانند URL error 28: SSL connection timeout مشاهده می شود. این محدودیت ها میتواند مشکلات زیر را بوجود آورد :

 1. عدم دسترسی کاربران خارجی به سایت های داخلی
 2. اختلال در فعالیت بر بستر کلود فلر برای سایت های داخلی
 3. عدم اتصال افزونه های نصب شده در سایت های داخلی با مخزن وردپرس
 4. مشکل در بروزرسانی قالب و پلاگین های موجود در سایت های داخلی
 5. مشکل در نمایش سایت های میزبانی شده در سرورهای خارجی
 6. مشکل به هنگام بروز رسانی افزونه ( نمایش خطای Curl )

راه حل رفع کندی پیشخوان وردپرس

جهت رفع این مشکل راه حل های متعددی وجود دارد که در ادامه به معرفی این راه حال ها خواهم پرداخت. توجه داشته باشید که بعد از رفع محدودیت های اینترنت بایستی تمامی مواردی که در این بخش اموزش داده شده است را به حالت اولیه بازگردانید تا سایتتون دچار اختلال نشود.

 1. استفاده از CDN های ایرانی نظیر ابراروان ، کلود ایران سرور و … : با استفاده از CDN های ایرانی میتوانید به نوعی محدودیت های اینترنت را دور بزنید و مشکلات سایتتون را به راحتی حل کنید . توجه داشته باشید برخی از کاربران گزارش کرده اند که این سرویس ها ممکن است باعث شود تا دسترسی ربات های موتورهای جستجوگر به سایت شما با اختلال مواجه شود و به سئو سایتتون ضربه وارد شود .
 2. حذف سورس های خارجی از سایت مانند سورس های گوگل آنالتیکس ، یکتانت ، اینماد و … : با حذف سورس های خارجی از سایتتون میتوانید تا حد زیادی اختلال دسترسی به سورس های خارجی در سایت وردپرسی خودتان را رفع کنید .
 3. قطع یا حذف api های وردپرس با نصب افزونه هایی مثل unbloater
 4. عدم استفاده از سرویس های حارجی نمایش ویدیو مانند یوتیوب
 5. بهینه سازی سرعت سایت با استفاده از پلاگین های بهینه ساز مانند افزونه راکت یا افزونه لایت اسپید کش
 6. حذف فونت های اضافه از سایت مانند فونت های Fontawesome
 7. شناسایی و حذف افزونه های غیرضروری یا مشکل ساز توسط پشتیبان سایت
 8. استفاده از افزونه های رایگان جهت رفع اختلال مانند افزونه Smart Request ژاکت یا افزونه افزایش سرعت پیشخوان وردپرس راستچین : این پلاگین ها بصورت خودکار تمام درخواست های خروجی به سرور را که برای اتصال با سایت خارجی است مسدود میکند. بدین ترتیب دیگری مشکلی در سرعت بارگذاری صفحات سایت نخواهید داشت و پنل ادمین وردپرس نیز به دلیل برطرف شدن این مشکل با سرعت مطلوبی در دسترس خواهد بود. برخی از ویژگی های افزونه Smart Request شامل موارد زیر خواهد بود :
 • نمایش و گزارش لیست درخواست های ارسالی افزونه ها برای ارتباط با سرور
 • قطع دسترسی تمام درخواست ها هنگام محدودیت های اینترنت
 • قابلیت مسدود سازی درخواست های یک افزونه بخصوص
 • امکان فعال کردن ارسال درخواست از سمت افزونه ها
 • افزونه بومی که با متدهای محدودیت اینترنت داخلی سازگار است
 • بهبود سرعت پنل پیشخوان وردپرس

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردم تمام نکات مهم در زمینه رفع محدودیت های بوجود آمده برای سایت های وردپرسی که روی هاست های ایرانی میزبانی میشوند را بصورت کامل براتون توضیح بدم. همچنین نکاتی را بصورت کلی برای رفع مشکل کندی پیشخوان وردپرس خدمتتون توضیح دادم تا بتوانید این کندی را بصورت کامل حل کنید. در ادامه راه حل های رفع مشکل را براتون تشریح کردم که با انجام موارد مطرح شده میتوانید مشکلات و محدودیت ها را تا حد زیادی برطرف کرد.

درصورت وجود هرگونه سوال یا درخواست مشاوره میتوانید با شماره تماس 09223125905 در تماس باشید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید