سبد خرید
خانه | آموزش وردپرس | آموزش انتقال دیدگاه ها در وردپرس

آموزش انتقال دیدگاه ها در وردپرس

آموزش انتقال دیدگاه ها در وردپرس

آموزش انتقال دیدگاه ها در وردپرس

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که کاربران دیدگاهی را در یک نوشته یا پست تایپ خاص درج کرده باشند اما ارتباطی به محتوا نوشته نداشته باشد درحالیکه ممکن است نوشته ایی متناسب با دیدگاه یا سوالی که توسط کاربر ارسال شده است در سایت شما وجود داشته باشد. در چنین مواقعی به انتقال دیدگاه از یک نوشته به نوشته دیگر احتیاج پیدا خواهیم کرد.

در وردپرس به طور پیشفرض قابلیت انتقال دیدگاه‌ها بین نوشته‌ ها وجود ندارد اما میتوان از افزونه‌ های مختلف استفاده کرد تا این قابلیت را به سیستم وردپرس اضافه کنیم. در این آموزش افزونه های مختلف جهت انتقال دیدگاه از یک نوشته به نوشته دیگر در وردپرس را به شما معرفی خواهم کرد و یکی از افزونه ها را بصورت کامل آموزش خواهم داد.


افزونه های انتقال دیدگاه در وردپرس

افزونه های متعددی در مخزن وردپرس وجود دارند که میتوانند در زمینه انتقال نظرات در وردپرس به شما کمک کنند که در ادامه به معرفی چند افزونه خواهم پرداخت. توجه داشته باشید هر یک از افزونه ها قابلیت های متفاوتی دارند که صرفا با نصب و بررسی شما میتوان روند نیازسنجی را انجام داد. حتما قبل از شروع به تغییر در سایت خود یک فول بکاپ تهیه کنید تا درصورت وجود مشکل بتوانید بکاپ را ریستور کنید.

  1. افزونه Tako Movable Comments
  2. افزونه Copy or Move Comments
  3. افزونه Comment Mover : این افزونه به شما امکان انتقال دیدگاه‌ها بین نوشته‌ها در وردپرس را می‌دهد. با نصب و فعالسازی این افزونه، گزینه‌های انتقال دیدگاه در صفحه ویرایش نوشته‌ها اضافه می‌شود.
  4. افزونه Comment Switcher : این افزونه قابلیت انتقال دیدگاه‌ ها را به وردپرس اضافه میکند. شما میتوانید دیدگاه‌ ها را بین نوشته‌ ها منتقل کنید و حتی بتوانید دیدگاه‌ ها را به دسته‌ های دیگری اضافه کنید.
  5. افزونه Comment Move & Merge : این افزونه به شما اجازه میدهد دیدگاه‌ ها را بین نوشته‌ ها منتقل کنید و حتی آنها را با هم ترکیب کنید. این امکان به شما کمک میکند تا دیدگاه‌ ها را بهبود دهید و یا آنها را به نوشته‌ های مرتبط انتقال دهید.

برای استفاده از هر یک از افزونه‌ های فوق میتوانید به مخزن وردپرس مراجعه کنید و آنها را جستجو کنید. پس از پیدا کردن افزونه مورد نظر میتوانید آنرا نصب و فعال کنید و از قابلیت انتقال دیدگاه‌ استفاده کنید. قبل از نصب هر افزونه‌ توصیه میشود تا بررسی کنید و نظرات کاربران را مطالعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که افزونه مورد نظرتان با وردپرس شما سازگاری کامل دارد.


افزونه Tako Movable Comments

افزونه Tako Movable Comments به شما این امکان را میدهد تا نظرات را از یک پست یا صفحه به صفحه دیگر منتقل کنید. همچنین میتوانید نظرات را بین انواع نوشته و یا انواع پست سفارشی منتقل کنید. با استفاده از این افزونه به منظور جابجایی نظرات ، مدیران دیگر نیازی به وارد کردن شماره شناسه پست بصورت دستی ندارند. در عوض مدیران میتوانند عنوان پست را از طریق یک لیست کشویی انتخاب کنند.

این قابلیت به مدیران اجازه میدهد عنوان نوشته ایی را که میخواهند نظرات را به راحتی به آن منتقل کنند ، انتخاب کنند تا نظرات به آن نوشته به راحتی منتقل شود. اگر نظری که برای انتقال انتخاب شده است ، نظرات تودرتو زیر آن باشد ، نظرات تودرتو نیز به‌ طور خودکار منتقل میشوند. این افزونه همچنین به مدیران اجازه میدهد تا نظرات وردپرس را به صورت انبوه منتقل کنند.

این یک عملکرد فوق العاده است که نظرات انبوه را به طور خودکار در پست‌ ها ، صفحات و انواع پست سفارشی انتقال میدهد. برای استفاده از افزونه کافی است روی ویرایش نظرات در پست مدنظرتون کلیک کنید و نظرات خود را از طریق متاباکس «انتقال نظرات با تاکو» منتقل کنید.

امکانات افزونه Tako Movable Comments

  1. نظرات را در پست‌ها ، صفحات و انواع پست سفارشی منتقل کنید
  2. به طور خودکار همه نظرات تو در تو در زیر نظر انتخاب شده ، انتقال داده میشود
  3. درج دستی شناسه پست مورد نیاز نیست و پست یا صفحه را میتوان در یک لیست کشویی انتخاب کرد
  4. دارای قابلیت تکمیل خودکار جستجو نوشته های سایت
  5. نظرات را میتوان به صورت عمده منتقل کرد

از مزایای این افزونه میتوان به این مورد که بر روی پست تایپ های اختصاصی نیز عمل خواهد کرد و درصورتیکه شما با استفاده از افزونه جت انجین یا با استفاده از کدنویسی ، پست تایپ اخصتصاصی مانند پست تایپ های خدمات ، پروژه ها ، نمونه کارها و … را در سایت خود ایجاد کرده باشید ، این افزونه به خوبی عمل خواهد کرد و سازگاری کامل در این زمینه وجود دارد.

آموزش افزونه Tako Movable Comments

ابتدا نیاز هست نام افزونه را در بخش افزونه ها – افزودن افزونه جدید در پیشخوان وردپرس خود مطابق تصویر زیر سرچ کرده و سپس افزونه را نصب و فعال سازی کنید.

آموزش انتقال دیدگاه ها در وردپرس

سپس مطابق تصویر زیر وارد بخش دیدگاه های سایت وردپرسی خودتون شوید و دیدگاهی که قصد کپی یا انتقال آنرا دارید ویرایش کنید.

آموزش انتقال دیدگاه ها در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید یک بخش به نام Move Comments with Tako در پایین دیدگاه اضافه شده است که امکان انتخاب نوع پست تایپ و نوشته های مرتبط با پست تایپ انتخاب شده را به ما میدهد. در مرحله دوم نیاز هست نوع پست تایپ که ممکن است نوشته ، محصول ، برگه ، پروژه ، نمونه کار ، خدمات و یا … باشد را انتخاب کنیم. سپس در مرحله سوم نوشته های مرتبط با پست تایپ مشخص شده نمایش داده میشود و پس از انتخاب ، دیدگاه به نوشته مدنظر شما منتقل میشود.

توجه داشته باشید پس از انتخاب نوع پست تایپ و نوشته مدنظرتون نیاز هست دیدگاه را بروزرسانی کنید تا تغییرات مدنظرتون اعمال شود. به همین راحتی توانستیم دیدگاه مدنظرمون را به پست تایپ دلخواه خود منتقل کنیم.


افزونه Copy or Move Comments

ابتدا لازم است که این افزونه را در سایت خود نصب و فعال کنید. بلافاصله پس از فعالسازی افزونه ، منو جدیدی با عنوان Copy/Move Comments به داشبورد مدیریت وردپرس شما اضافه میشود. با مراجعه به این منو امکان کپی یا انتقال دیدگاه های وردپرس در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اگر وارد این منو شوید با یک رابط کاربری بسیار مختصر روبرو خواهید شد.

در مرحله بعدی جهت انتقال ؛ ابتدا در بخش عمل – select action یکی از گزینه های copy یا move را انتخاب کنید. سپس در بخش منبع – Select post type ؛ نوع نوشته را انتخاب کنید. بعنوان مثال ممکن است دیدگاه مورد نظر شما در یک مطلب عادی وردپرس ، برگه یا یک محصول درج شده باشد. در ادامه در بخش select post ، مطلب مربوطه را که مایل هستید دیدگاه را از آن انتقال داده یا کپی کنید را انتخاب نمایید. در مرحله نهایی در قسمت Select Comment type مشخص کنید که مایلید فقط دیدگاه های تکی – single را مشاهده کنید یا مایلید دیدگاه ها به همراه پاسخ های آنها – with replies در اختیار شما قرار بگیرند. در پایان برای انجام عملیات انتخاب شده بر روی دکمه Perform Action کلیک کنید.


نتیجه گیری

در این مطلب ” آموزش انتقال دیدگاه ها در وردپرس ” سعی کردم روش های مختلف انتقال یا کپی دیدگاه ها در وردپرس رو بهتون آموزش بدم تا بتوانید به راحتی دیدگاه ها را در سایت وردپرسی خود جابجا کنید و نیازی به صرف هزینه در این زمینه نداشته باشید.

امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و بتونید به خوبی از این آموزش استفاده کنید. پیشنهاد میکنم سایر مطالب در زمینه آموزش وردپرس را در وبلاگ من مشاهده کنید. اگر سوال یا ابهامی در رابطه با آموزش داشتید حتما در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم. موفق باشید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید