سلطان وب
سبد خرید
خانه | آموزش سئو وردپرس | 8 اکستنشن کروم جهت آنالیز سئو سایت

8 اکستنشن کروم جهت آنالیز سئو سایت

8 اکستنشن کروم جهت آنالیز سئو سایت

8 اکستنشن کروم جهت آنالیز سئو سایت

مرورگر کروم با طیف گسترده ای از اکستنشن ها سازگار است و این افزونه های گوگل کروم بسیار کاربردی هستند. اگر قصد دارید که سایت خود را از نظر سئو بهینه سازی کنید ؛ علاوه بر انواع ابزار سئو ، افزونه های کروم مناسب شما هستند . شما می توانید با استفاده از این ابزارها سئو سایت خود را آنالیز کنید و بهبود دهید. در این مقاله قصد دارم 8 اکستنشن کروم برای آنالیز سئو سایت را به شما معرفی کنم.


اکستنشن Free Backlink Checker by LRT

8 اکستنشن کروم جهت آنالیز سئو سایت

این ابزار لینک های خروجی سایت را بررسی میکند و لینک هایی را که دارای اختلال و یا خرابی هستند را در صفحه شما نشانه گذاری می کند و به شما نشان می دهد. حتی می توانید تمام پیوندهای صفحه خود را همراه با وضعیت HTTP و برچسب “rel”  آن ها برای تجزیه و تحلیل بیشتر به یک فایل XLSX یا CSV ارسال کنید. چیزی که Free Backlink Checker by LRT را از سایر جستجوگرهای لینک خراب متمایز می کند این است که با استفاده از آن می توانید تأخیر زمانی برای درخواست لینک های خود را افزایش دهید و با استفاده از این اکستنشن کروم از نادرست بودن درخواست ها و لینک هایی که بعضاً با محافظت از سرور همراه است جلوگیری می کنید.


اکستنشن Google Lighthouse

8 اکستنشن کروم جهت آنالیز سئو سایت

این ابزار به بهبود کیفیت صفحه وب ، ارائه حسابرسی خودکار برای قابلیت دسترسی ، سئو و عملکرد کمک می کند. شما همچنین می توانید از افزودنی کروم Google Lighthouse در کنار Lighthouse CI استفاده کنید زیرا این افزونه های کروم برای سئو دارای مجموعه ای گسترده از ابزارها می باشند که به شما این امکان را می دهند که تغییرات وب سایت خود را با گذشت زمان بررسی کرده و عملکرد خود را ارزیابی کنید.


اکستنشن AMP Validator

اکستنشن AMP Validator

موبایل و دستگاه های تلفن همراه یک فاکتور قابل توجه در نتایج جستجو هستند و گوگل با توجه به میزان کاربر پسند بودن سایت شما در نسخه موبایل سایت شما را رتبه بندی می کند. این ابزار اعتبار یک وب سایت را برای مناسب بودن در نسخه موبایل بررسی می کند و شما می توانید از این ابزار برای بررسی موفقیت و یا عدم موفقیت در این مورد استفاده کنید و سایت خود را برای نسخه های موبایل نیز بهبود دهید.


اکستنشن SEOquake

اکستنشن SEOquake

SEOquake اکستنشن کروم SEMrush می باشد . معیارها و داده های مهمی برای Google Index  و Alexa را به شما ارائه می دهد. نتایج آن ها شامل اطلاعات جامعی مانند اطلاعات ترافیک، تعداد صفحات نمایه شده، اطلاعات مربوط به افراد و … می باشد. برای حداکثر کارایی، بهتر است SEOquake  را با SEMrush ترکیب کنید. این ابزار ها یک داشبورد آسان برای استفاده را فراهم می کنند و به شما گزارش عملکرد دامنه و صفحه شخصی را ارائه می دهد. این ابزار نه تنها به شما امکان می دهند که رتبه کلمات کلیدی خود را بررسی کنید بلکه پیشنهادهایی برای بهبود سئو داخلی را نیز ارائه می دهد.


اکستنشن Link Redirect Trace

اکستنشن Link Redirect Trace

این اکستنشن کروم برای سئو به شما این امکان را می دهد تا بررسی کنید ریدایرکت های وردپرس در صفحات وب شما از نظر سئو مناسب هستند و یا خیر. این ابزار ضمن اینکه همه ی موارد مربوط به سئو سایت را بررسی می کند به شما در مورد تاریخچه جستجوگرها اطلاعات بسیار ارزشمندی نیز ارائه میکند. بخاطر داشته باشید که موتورهای جستجو تعداد لینک های صفحه شما را به عنوان یک معیار برای تصمیم گیری خود می دانند.


اکستنشن Similarweb

اکستنشن Similarweb

اکستنشن سیمیلار وب امکانات جالبی را به شما ارائه خواهد کرد. یکی از این امکانات تخمین میزان بازدید ماهانه وبسایت رقیب است. برای اینکه این ابزار را تست کنید می توانید با نصب این اکستنشن بازدید ماهانه وبسایت ها را مشاهده کنید. شما می توانید مشاهده کنید کاربران از چه سایتی وارد سایت شما شده اند و به کجا رفته اند. علاوه بر این می توانید نرخ باونس ریت رقیبان را به صورت تخمینی به دست اورید.


اکستنشن Google trend

اکستنشن Google trend

گوگل ترند یکی از بهترین ابزار هایی است که می تواند به شما را در انتخاب کلمه بین چند کلمه مشابه کمک کند. این ابزار را می توانید به صورت کاملا رایگان استفاده کنید. با استفاده از نمودار هایی که گوگل ترند به شما می دهد می توانید تشخیص دهید چه کلماتی در میان مردم بیشتر ترند شده اند و در نهایت می توانید روی موج های ترند به خوبی تولید محتوا کرده و سایت خود را بهینه کنید.


اکستنشن woorank

اکستنشن woorank

این ابزار نیز این امکان را به شما می دهد که تجزیه و تحلیل از وبسایت خود داشته باشید و پیشنهاد های بهبود را برای وبسایت خود مشاهده کنند. این ابزار گزارش های عمیق از شبکه های اجتماعی را ارائه می دهد و به شما این امکان را می دهد که معیار ها مختلف برای بهبود پیگیری کنید. این ابزار پولی بوده و تنها می توانید به مدت 14 روز به صورت رایگان برای تست کردن از ان استفاده کنید.


جمع بندی

اکستنشن های کروم معرفی شده در این مقاله تنها نمونه ای از بسیاری از افزونه های کروم برای سئو موجود در بازار است. اکستنشن های ذکر شده در این مطلب همه آزمایش شده هستند و همگی آن ها توصیه می شوند بنابراین مطمئن باشید که این اکستنشن ها قابل اعتماد هستند . وجود این ابزار ها استرس شما در سئو را به حد اقل خواهد رساند زیرا با داشتن داده های لازم تا حدودی به سئو تسلط خواهید یافت اما به یاد داشته باشید تمامی این اکستنشن ها ربات بوده و توانایی یک سئوکار را ندارند. از این رو ممکن است با خطاهایی در این ابزار ها مواجه شوید که صرفا به دلیل ربات بودن و یا عدم پشتیبانی از زبان فارسی باشد.

امیدوارم که از اکستنشن های معرفی شده بتوانید به خوبی استفاده کنید . درصورتیکه سوال یا ابهامی داشتید میتوانید از طریق تماس با شماره 09223125905 سوال خود را مطرح کنید. موفق باشید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید