سلطان وب
سبد خرید
خانه | آموزش سئو وردپرس | رفع مشکل اضافه نشدن ریدایرکت در رنک مث

رفع مشکل اضافه نشدن ریدایرکت در رنک مث

رفع مشکل اضافه نشدن ریدایرکت در رنک مث

رفع مشکل اضافه نشدن ریدایرکت در رنک مث

ریدایرکت به معنای تغییر مسیر میباشد و کاربرد آن برای زمانی است که یک صفحه را حذف کرده اید و میخواهید صفحه حذف شده را به صفحه دیگری ریدایرکت کنید. انواع مختلفی از ریدایرکت ها در وردپرس وجود دارد و با افزونه رنک مث به راحتی میتوانید ریدایرکت را انجام دهید. حال ممکن است هنگام اضافه کردن ریدایرکت ها در رنگ مث با مشکل اضافه نشدن ریدایرکت ها مواجه شوید و نتوانید خواسته خود را پیاده سازی کنید. در این مطلب به آموزش رفع مشکل اضافه نشدن ریدایرکت در رنک مث خواهم پرداخت.


راه حل رفع مشکل اضافه نشدن ریدایرکت در رنک مث

جهت رفع مشکل اضافه نشدن ریدایرکت در رنک مث ؛ راه حل های مختلفی وجود دارد که بایستی یک به یک بررسی شوند. در ادامه راه حل های مختلفی ارائه شده است که باهم بررسی خواهیم کرد.

  1. بررسی تنظیمات رنک مث: در اولین قدم مطمئن شوید که تنظیمات رنک مث به درستی پیکربندی شده باشند. بررسی کنید که آیا قابلیت ریدایرکت در رنک مث مانند تصویر زیر فعال است یا خیر. رفع مشکل اضافه نشدن ریدایرکت در رنک مث رفع مشکل اضافه نشدن ریدایرکت در رنک مث
  2. بررسی تداخل افزونه‌ ها: افزونه‌ های نصب شده در سایت شما ممکن است با رنک مث تداخل داشته باشند و باعث مشکل در اضافه نشدن ریدایرکت شوند. برای بررسی این مورد تمامی افزونه‌ های سایت تون را به جز افزونه های ضروری نظیر ووکامرس یا المنتور را غیرفعال کنید و سپس بررسی کنید که آیا مشکل اضافه نشدن ریدایرکت رفع شده است یا خیر. اگر ریدایرکت در این حالت کار میکند ، به تدریج افزونه‌ ها را فعال کنید و در هر مرحله چک کنید که کدام یک از افزونه ها دچار تداخل با افزونه رنک مث هست.
  3. بررسی تداخل قالب: ممکن است قالبی که استفاده میکنید با رنک مث تداخل داشته باشد و باعث مشکل شود. در این صورت بهتر است از یک قالب پیشفرض مانند قالب هلو المنتور استفاده کنید و بررسی کنید که آیا ریدایرکت در این حالت کار میکند یا خیر. اگر ریدایرکت در قالب پیشفرض کار میکند باید قالب خود را بازبینی و اصلاح کنید یا به یک قالب دیگری تغییر دهید یا همچنین میتوانید از طریق پشتیبانی قالب این مورد را پیگیری کنید.
  4. بررسی فایل htaccess.: فایل htaccess. یک فایل پیکربندی مهم است که میتواند تنظیمات ریدایرکت را تحت تأثیر قرار دهد. بررسی کنید که آیا در فایل htaccess. تنظیمات خاصی برای ریدایرکت تعریف شده است و آیا با رنک مث تداخل دارد یا خیر. پیشنهاد میکنم درصورتیکه دانش فنی کار با این فایل را ندارید از یک متخصص وردپرس کمک بگیرید.
  5. بررسی جداول دیتابیس رنک مث: در یکی از پروژه های رفع مشکل ریدایرکت رنک مث ؛ بنده این مشکل را از طریق بروزرسانی و تایید جداول دیتابیس رنک مث رفع کردم. برای انجام این مورد نیاز هست طبق تصویر زیر وارد مسیر رنک مث – آمار و ابزارها – ابزارهای پایگاه داده شده و در بخش جداول از دست رفته در پایگاه داده را دوباره ایجاد کند بر روی ایجاد مجدد جداول کلیک کنید. حتما پیشنهاد میکنم قبل از تغییرات ساختاری و فنی از سایت خود فول بکاپ تهیه کنید. درصورتیکه مشکل حل نشد نیز در همین مسیر و در بخش حذف قوانین ریدایرکت میتوانید بر روی دکمه حذف انتقال مسیرها کلیک کنید تا کلیه تغییر مسیر ها بصورت یکجا حذف شوند.رفع مشکل اضافه نشدن ریدایرکت در رنک مث
  6. دریافت مشاوره از متخصص وردپرس: اگر تمامی مراحل فوق را امتحان کرده‌اید و مشکل همچنان پابرجاست ، بهترین راه حل این است که مشکل خود را با یک متخصص وردپرس در میان بگذارید تا مشکل شما را بررسی و سپس حل کند.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردم روش‌ های مختلف رفع مشکل اضافه نشدن ریدایرکت در رنک مث رو بهتون آموزش بدم تا بتونید به راحتی این مشکل را در سایتتون حل کنید و نیازی به صرف هزینه در این زمینه نداشته باشید.

امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و بتونید به خوبی از این آموزش استفاده کنید. پیشنهاد میکنم سایر مطالب در زمینه آموزش سئو وردپرس را در وبلاگ من مشاهده کنید. اگر سوال یا ابهامی در رابطه با آموزش داشتید حتما در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم. موفق باشید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید