سلطان وب
سبد خرید
خانه | آموزش ووکامرس | نمایش متن دلخواه بجای قیمت محصولات ووکامرس

نمایش متن دلخواه بجای قیمت محصولات ووکامرس

نمایش متن دلخواه بجای قیمت محصولات ووکامرس

نمایش متن دلخواه بجای قیمت محصولات ووکامرس

بسیاری از مدیران سایت های فروشگاهی بدلیل نوسان قیمت ها تمایلی به درج قیمت برای محصولات فروشگاه خود ندارند و همین امر باعث میشود ظاهر سایت کاربرپسند نباشد و مشکلاتی برای مشتریان ایجاد شود. اگر شما سایت فروشگاهی دارید و مایل هستید یک متن دلخواه بجای قیمت محصولاتنمایش دهید ، میتوانید از طریق کدنویسی یا نصب افزونه این قابلیت را به سایت خود اضافه کنید.


نمایش متن دلخواه بجای قیمت محصولات

در ووکامرس اگر برای محصولات در بخش قیمت عدد صفر را قرار دهید ؛ در سایت قیمت محصول “0 تومان” نمایش داده می‌شود و اگر بخش قیمت محصول را خالی رها کنید ؛ هیچ مقداری نمایش داده نمی‌شود. این موضوع برای فروشگاه های اینترنتی با محصولات متعدد که دارای محصولات رایگان یا بدون قیمت هستند بسیار مناسب است چراکه بایستی بجای قیمت برای برخی محصولات ، عبارت “تماس بگیرید” درج شود تا مشتریان بدانند بایستی جهت استعلام با پشتیبان سایت تماس حاصل کنند.

در این آموزش راه حل هایی را به شما آموزش می‌دهم تا بتوانید بجای “0 تومان” عبارت دلخواه خود مانند عبارت رایگان را قرار دهید و همچنین بجای محصولات بدون قیمت ؛ عبارت دلخواه نظیر تماس بگیرید را نمایش دهید.


نمایش متن رایگان بجای ۰ تومان در محصولات ووکامرس

درصورتیکه محصولات شما بصورت مجازی یا دانلودی هستند و کاربر بعد از خرید به یک فایل دانلود دسترسی پیدا خواهد کرد ، ممکن است بخواهید بجای برچسب 0 تومان برای محصولات رایگان ؛ برچسب رایگان را نمایش دهید.

این قابلیت باعث میشود سایت تون کاربرپسند شود. برای اینکه بجای برچسب ۰ تومان ؛ برچسب رایگان در محصولات نمایش داده شود ، کافی است تکه کد زیر را کپی کرده و در انتهای فایل فانکشن قالب خود قرار دهید (باتوجه به حساسیت ها و اهمیت این فایل در سایت ، پیشنهاد میکنم قبل از ایجاد هرگونه تغییر ، از سایت خود بکاپ تهیه کنید).

/* WooCommerce: Free Products */
add_filter( 'woocommerce_get_price_html', 'websoltan_price_zero', 100, 2 );
function websoltan_price_zero( $price, $product ){
if ( '0' === $product->get_price()  ) {
$price = 'Free';
}
return $price;
}

* شما میتوانید بجای متن Free در تکه کد بالا ، برچسب دلخواه خود را مانند شماره تماس پشتیبانی سایت یا هر برچسب دلخواه دیگری را قرار دهید.


نمایش متن تماس بگیرید در محصولات بدون قیمت با کدنویسی

یک روش دیگر برای نمایش برچسب دلخواه بجای قیمت در محصولات ، استفاده از تکه کد زیر است. با استفاده از تکه کد زیر و کپی کردن آن در انتهای فایل فانکشن قالب خود، میتوانید برچسب تماس بگیرید را بجای قیمت محصولات سایت قرار دهید.

توجه داشته باشید برای اینکه تکه کد زیر به خوبی فعالیت کند ؛ بایستی حتما و حتما کادر قیمت محصولات را خالی رها کنید. درصورتیکه عدد 0 را برای قیمت محصولات خود درج کرده اید ؛ پیشنهاد میکنم از روش قبلی استفاده کنید.

add_filter('woocommerce_empty_price_html', 'websoltan_custom_call_for_price');
function websoltan_custom_call_for_price() {
     return 'contact us';
}

* شما میتوانید بجای متن contact us در تکه کد بالا ، برچسب دلخواه خود را مانند شماره تماس پشتیبانی سایت یا هر برچسب دلخواه دیگری را قرار دهید.


نمایش متن تماس بگیرید در محصولات بدون قیمت با پلاگین

روش آخر برای نمایش برچسب دلخواه برای محصولات بدون قیمت در ووکامرس ، استفاده از پلاگین ووکامرس فارسی میباشد. جهت نصب افزونه ووکامرس فارسی وارد مسیر افزونه ها – افزودن شوید و عبارت ووکامرس فارسی را سرچ کنید و سپس نصب و فعال کنید.

همچنین میتوانید از باکس زیر ؛ آخرین نسخه ووکامرس فارسی را از مخزن وردپرس دریافت کرده و سپس نصب و فعال کنید.

ووکامرس فارسی

بعد از نصب پلاگین وارد مسیر ووکامرس فارسی – ابزارها – گزینه های قیمت شوید و مطابق تصویر زیر ابتدا گزینه فعالسازی تماس برای قیمت را فعال کنید و سپس برچسب دلخواه خود را در کادرهای مربوطه قرار دهید. توجه نمائید شما میتوانید برای صفحات مختلف فروشگاه اینترنتی خود میتوانید برچسب متفاوت یا برچسب یکسان درج کنید و این مورد بستگی به نظر شما خواهد داشت.

نمایش متن دلخواه بجای قیمت محصولات ووکامرس

در صفحه گزینه های قیمت ، تنظیمات دیگری نیز وجود دارد که به این آموزش مرتبط نمیشود ، فلذا توضیحی درمورد سایر بخش های این قسمت ارائه نخواهد شد و نیازی به تنظیم سایر بخش ها نخواهد بود.


نتیجه گیری

در این آموزش سعی کردم روش های مختلف برای نمایش برچسب دلخواه بجای قیمت در محصولات ووکامرس رو خدمتتون توضیح بدهم. با استفاده از این قابلیت میتوانید جلوه زیبایی به فروشگاه اینترنتی خود اضافه کنید و همچنین با استفاده از این قابلیت مشتریانتون را از سردرگمی نجات دهید. امیدوارم به خوبی بتوانید از این قابلیت استفاده کنید و کارتون به نحوی راه بیافتد:) .

پیشنهاد میکنم آموزش پنهان کردن قیمت محصولات ناموجود در ووکامرس را نیز مشاهده کنید ، با استفاده از این آموزش میتوانید قیمت محصولات ناموجود را به راحتی مدیریت کنید.

درصورتیکه سوالی داشتید میتوانید از طریق دیدگاه ها بپرسید تا به سوالتون در اسرع وقت پاسخ بدهم. موفق باشید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید