سلطان وب
سبد خرید
خانه | آموزش وردپرس | رفع خطای رایج Memory Exhausted در وردپرس

رفع خطای رایج Memory Exhausted در وردپرس

رفع خطای رایج Memory Exhausted در وردپرس

رفع خطای رایج Memory Exhausted در وردپرس

آیا تا به حال با خطای Memory Exhausted در وردپرس مواجه شده‌اید؟ این نیز یکی دیگر از خطاهای رایج در وردپرس است که به راحتی و با افزایش حافظه پی اچ پی می‌توان آن را رفع کرد. در این مقاله ما می‌خواهیم راه حل این مشکل را با هم بررسی کنیم.


آموزش رفع خطای Memory Exhausted در وردپرس

همان‌طور که می‌دانید وردپرس با زبان برنامه نویسی پی اچ پی نوشته شده و هر وبسایتی نیازمند فضایی به نام هاست برای نصب و راه اندازی است. وب سرورها دقیقا مانند کامپیوتر هستند و برای اجرای هر برنامه‌ای نیازمند حافظه‌ای هستند. مدیران سرور حافظه خاصی را برای پی اچ پی در نظر می‌گیرند. زمانی که کد وردپرس شما نیازمند حافظه بیشتری باشد با خطای زیر مواجه خواهید شد:

Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 43148176 bytes) in … .

به طور پیش فرض، وردپرس امکان افزایش حافظه به 64MB را دارد که این فشا نیز به نظر کافی نمی‌رسد اما روش‌هایی برای افزایش این فضا و برطرف کردن خطای Memory Exhausted در وردپرس وجود دارد که با هم بررسی می‌کنیم.


افزایش حافظه php وردپرس

در گام اول نیازمند ویرایش فایل wp-config.php هستیم. این فایل در روت هاست موجود است که می‌توانید به صورت مستقیم یا با کمک اف‌تی‌پی به آن متصل شوید.

سپس قطعه کد زیر را دقیقا قبل از “That’s all, stop editing! Happy blogging” قرار دهید.

define( ‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’ );

این کد به وردپرس دستور می‌دهد تا حافظه php را به 256MB افزایش دهد. حال می‌توانید تغییرات را ذخیره کنید. اگر این مشکل با این دستورالعمل حل نشد، یعنی سرویس دهنده هاست شما اجازه افزایش حافظه را نداده و باید برای گرفتن این دسترسی با هاستینگ خود مکاتبه کنید.

به اینصورت می‌توانید به راحتی خطای Memory Exhausted در وردپرس با کمک افزایش حافظه برای پی اچ پی رفع کنید و دیگر به آن برخورد نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید